Ryto allegro. Baltijos trienalėje – Centrinės ir Rytų Europos pokyčiai ir pertvarkos

Ryto allegro

2021.06.02 07:05

Ryto allegro. Baltijos trienalėje – Centrinės ir Rytų Europos pokyčiai ir pertvarkos

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kultūros puslapių dienos spaudoje apžvalga.

Lietuvos diasporos dailės muziejuje Vilniuje veikia paroda „Nežinomas Jurkūnas. Sedūnai–Leningradas, 1895–1938“, skiriama Lietuvoje gimusio menininko Juozapo Jurijaus Jurkūno gyvenimui ir kūrybai.

Kino žurnalistė Ieva Šukytė apžvelgia stebuklingą Studio Ghibli“ bendraįkūrėjo Hayao Miyazaki ir animacijos pasaulį.

Apie Lietuvos diplomato, teisininko, užsienio reikalų ministro Petro Klimo gebėjimą sudėtingus dalykus pasakyti trumpai, perteikti metaforomis, priežodžiais ir patarlėmis pasakoja Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Sakytinės tautosakos skyriaus jaunesnioji mokslo darbuotoja Rasa Kašėtienė.

14-oji Baltijos trienalė šiemet dėmesį telkia ties Centrine bei Rytų Europa ir pristato istorinės bei šiuolaikinės šio regiono meno praktikas. Pavadinimas „Nesibaigiančios kovos“ nurodo į regionui būdingus staigius pokyčius ir pertvarkas – čia dažnai susiduria itin skirtingi požiūriai į ideologines, ekologines ir ekonomines problemas.

Lietuvos Respublikos ambasadorius Čekijos Respublikoje Laimonas Talat-Kelpša perdavė Prahoje atrastus dailininko ir scenografo Mstislavo Dobužinskio (1875–1957) archyvinius dokumentus. Kaip kadaise, dar prieš Antrąjį pasaulinį karą, su dokumentais paliktas saugoti portfelis pasiekė Lietuvą ir kokias mįsles apie Mstislavą Dobužinskį, jo gyvenimą, jo kūrybines veiklas užmena?

Ievos Buinevičiūtės pasakojimas apie Q. Tarantino filmo „Džekė Braun“ garso takelį.

Ved. Indrė Kaminckaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.