Pilno metro. Nacionalinių kino apdovanojimų vedėja Aistė Diržiūtė: visų pirma, aš esu aktorė

Pilno metro

2021.06.01 11:05

Pilno metro. Nacionalinių kino apdovanojimų vedėja Aistė Diržiūtė: visų pirma, aš esu aktorė

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Pirmuosius Nacionalinius Lietuvos kino apdovanojimus vedė aktorė Aistė Diržiūtė, šį amplua jau išbandžiusi 2019-aisiais Europos kino apdovanojimuose. Pokalbis su Aiste apie netikėtas patirtis po A. Kavaitės „Sangailės vasaros“ tarptautinės sėkmės, troškumą Lietuvoje bei „sienų daužymus“ užsienyje ir apie pareigą kalbėti už tuos, kurie neturi privilegijos būti matomi ir girdimi.

Verslininkas Andrius Valatka apleistą modernistinės architektūros kino teatrą „Daina” nusipirko jame nė karto nebuvęs. Su naujuoju kino teatro savininku susipažino Kotryna Lingienė.

„Nesvarbu, kiek tau metų, japonų animatoriaus ir „Studio Ghibli“ bendraįkūrėjo Hayao Miyazaki darbai paliečia kiekvieną ir pripildo žodžiais sunkiai nusakomomis emocijomis. Nors už Japonijos ribų jo darbais labiau džiaugiasi autorinio kino ir vyresnio amžiaus auditorija, režisierius, pirmiausia, kuria vaikams, kurie dar gerai nepažįsta jų laukiančio pasaulio,“ – kino žurnalistė Ieva Šukytė apžvelgia stebuklingą H. Miyazaki animacijos pasaulį.

Ved. Austėja Kuskienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Tai laida apie kiną Lietuvoje: sėkmingai kuriamus naujus filmus, nuolat tobulėjančius ir tarptautinių festivalių pastebimus kūrėjus, naujus užsienio projektus, atrandančius mūsų šalį. Taip pat neliks pamirštos ir kino sąsajos su kitomis kultūros sritimis: turizmu, architektūra, istorija, kalba bei jautriomis socialinių grupių temomis. Praskleiskime paslaptingo kino meno uždangą ir leiskime klausytojams pasijusti „kinomanų“ bendruomenės dalimi. Laida transliuojama antradieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pilno metro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.