Ryto allegro. „Vasara su knyga“ – kaip paskatinti skaityti ne tik vaikus, bet ir tuos, kuriems skaitymas yra įgimtas sunkumas?

Ryto allegro

2021.06.01 07:05

Ryto allegro. „Vasara su knyga“ – kaip paskatinti skaityti ne tik vaikus, bet ir tuos, kuriems skaitymas yra įgimtas sunkumas?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kultūros publikacijų apžvalga.

Opera-performansas „Saulė ir jūra“ dėl pasaulinės koronaviruso pandemijos buvo priverstas pristabdyti tarptautines gastroles. Po daugiau nei pusės metų pertraukos saulėtas menininkių Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės ir Linos Lapelytės kūrinys kalendorinę vasarą pasitinka Danijoje, vėliau skambės Italijoje, Vokietijoje, Graikijoje, Švedijoje ir už Atlanto.

Komentare menotyrininkė Agnė Narušytė dekonstruoja „Didžiajame Šeimų marše“ neteisėtai rodytą menininko Dainiaus Liškevičiaus video performansą.

Ankstyvojo ugdymo studijos „Mamų dainos“ įkūrėja, knygų apie Pelėdą Drūliją autorė Inga Narijauskienė pastebi, kad terapinės pasakos moko valdyti savo baimes, stiprina pasitikėjimą, supažindina su skirtingomis emocijomis, ugdo sąžiningumą, darbštumą ar kitas vertybes. Pokalbis apie terapines pasakas.

Šiais metais skaitymo iššūkio „Vasara su knyga“ organizatoriai skelbia, kad „Knyga – vasaros desertas!“. Pandemijos akivaizdoje daugelis jau įsitikino, kad knygų skaitymas – viena turiningiausių ir labiausiai atpalaiduojančių veiklų. Apie šeštą kartą vykstančią skaitymo skatinimo akciją bei naują rubriką „Skaitymas man iššūkis“ – pokalbis su projekto vadovu Tomu Paliuščenka, „Vasara su knyga 2021“ ambasadoriumi Tomu Dirgėla ir Lietuvos aklųjų bibliotekos direktore Inga Davidoniene.

„Atgal į gyvą teatrą!“ – taip vaikus ir jaunimą kviečia šiais metais savo 20-ties metų jubiliejų švenčianti Teatrų vaikams ir jaunimui asociacija ASITEŽAS ir birželio 1 d. organizuoja nacionalinę teatro akciją septyniuose Lietuvos regionuose. Išsamiau – asociacijos prezidentė Violeta Podolskaitė.

LRT KLASIKOS vyresnioji muzikos redaktorė Rasa Murauskaitė apžvelgia „Klasikos koncertų sales“.

Istorikas Aurimas Švedas pristato pokalbių ciklą „Juodasis birželis“.

Ved. Austėja Kuskienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.