Ryto garsai. Šimonytė: per artimiausią mėnesį galėtų prasidėti 12–15 metų vaikų skiepijimas

Ryto garsai

2021.05.31 06:30

Ryto garsai. Šimonytė: per artimiausią mėnesį galėtų prasidėti 12–15 metų vaikų skiepijimas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lietuvoje šį rytą startavo visuotinis gyventojų skiepijimas nuo COVID-19. Registruotis skiepui kviečiami visi asmenys, sulaukę 16-os metų. Pokalbis su premjere I.Šimonyte.

Šiandien pasaulinė diena be tabako. Šių metų pradžioje įsigaliojo draudimas rūkyti balkonuose, tačiau tam , kad toks draudimas veiktų kaimynai turi rašyti prašymą. Kaip veikia ir ar veikia šis drausimas?

Apie du šimtai žmonių šeštadienio vakarą Vilniaus Lukiškių aikštėje susirinko Baltarusijos opozicijos lyderės S.Cichanouskajos organizuojamoje solidarumo su Baltarusijos pilietine visuomene akcijoje. Šimtai žmonių šeštadienį susirinko Varšuvoje palaikyti Baltarusijos opozicijos. Akcija surengta po to, kai Minsko režimas privertė nukreipti ir Minske nutupdyti „Ryanair“ keleivinį lėktuvą, kuriuo skrido 26 metų opozicijos žurnalistas R.Pratasevičius. Kokia situacija šiuo metu Baltarusijoje?

Prieš kiek daugiau nei mėnesį Sveikatos apsaugos ministerija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl dingusių asmens apsaugos priemonių, kurios į Lietuvą buvo pristatytos iš Kinijos. Anot ministro A. Dulkio, medikų nepasiekė 20 vagonų jiems skirtų priemonių. Kur dingo šios priemonės aiškinasi LRT tyrimų skyrius.

Šį kartą žurnalistės akį patraukė vienos mamos parašyta žinutė, kurioje ji prašė parengti reportažą apie stovyklą, kurioje poilsiauja ir mokosi vaikai su negalia. Ką tik pasibaigusi stovykla "Jūros klasė", pasak žinutės autorės, buvo nepaprastai puikus projektas. Mat dauguma šių vaikų pirmą kartą stovyklavo be tėvų, o tėvai pirmą kartą per keliolika metų turėjo laisvą savaitę, kai nereikėjo rūpintis neįgaliuoju.

Per pandemiją smarkiai išpopuliarėjusių dviračių paklausa auga ir toliau. Pardavėjai tikina, kad prekybos apimtys išaugo 200 procentų. Žmonės vis rečiau žiūri į kainas, dažniau renkasi brangesnius dviračius. Didžiausia Šiaurės Europoje dviračių gamykla tikina turinti užsakymų porai metų į priekį ir prognozuoja, kad šis verslas ateityje dar labiau klestės.

Rokiškio ugniagesiai susibūrę į savanorių draugiją, atgaivino kaminkrėčio profesiją. Laisvu nuo tiesioginio darbo laiku jie vyksta pas gyventojus valyti kaminus ir patarti kaip juos prižiūrėti. papildomai pradėjo teikti ir socialinio vežėjo paslaugas gyventojams, kuriems sunku pasiekti gydymo įstaigas kituose miestuose.

Gražėja Kauno rajone esantys Kulautuva ir Kačerginė. Nekilnojamojo turto ekspertai sako, sklypai čia brangesni nei Kaune, tačiau jų pasiūla maža. Kas ir kodėl keliasi į šias kurortines teritorijas, koks jose gyvenimas ir ką veikti ten nuvažiavus ar numynus dviračiu?

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.