Pasaulio 5. „Jis tikrai žinojo, ką daro“: apie lėktuvo „užgrobimą“ ir Baltarusijos ateitį

Pasaulio 5

2021.05.30 12:10

Pasaulio 5. „Jis tikrai žinojo, ką daro“: apie lėktuvo „užgrobimą“ ir Baltarusijos ateitį

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Gegužės 23 d. pasiuntęs karinius orlaivius Lukašenkos režimas jėga privertė tūpti iš Atėnų į Vilnių skridusį keleivinį lėktuvą. Visa tai – tam, kad būtų sulaikytas režimo persekiojimas baltarusių žurnalistas, buvęs Telegram kanalo „Nexta“ vyriausiasis redaktorius Ramanas Pratasevičius. ES lyderiai incidentą be užuolankų vadina „užgrobimu“ ir „valstybiniu terorizmu“.

Stebėtojai neabejoja, kad šis įvykis ir po jo sekusios reakcijos neabejotinai paveiks ir kitus regiono politikos procesus. Vakarų santykius su Lukašenka, kuriems poveikis jau matyti plika akimi, bet ir Lukašenkos ir Rusijos.

Apie tai pokalbis su Švedijos tarptautinių santykių instituto mokslo bendradarbiu Andreasu Umlandu ir politologu, Varšuvoje veikiančio EAST analitinio centro tyrimų direktoriumi Andrejumi Jelisejevu.

Ved. Lukas Kivita

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Pasaulio 5“ – svarbiausių tarptautinių aktualijų analizė, kurioje klausimus užduodate ne tik mes, bet ir klausytojai. Įvykius aptariame penkiais pjūviais, kuriuos diktuoja LRT radijo klausytojai ir Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai. Atsakymų į jūsų klausimus padės ieškoti politologai, apžvalgininkai ir politikos formuotojai. Visa tai – kad geriau suprastumėte, kas diktuoja užsienio politikos darbotvarkę. Laida transliuojama sekmadieniais 12.10 val.

Kiti laidos epizodai

Pasaulio 5

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.