Ryto allegro. Kaip pandemija perrašė festivalio „Skamba skamba kankliai“ taisykles?

Ryto allegro

2021.05.28 07:05

Ryto allegro. Kaip pandemija perrašė festivalio „Skamba skamba kankliai“ taisykles?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Spaudos apžvalga.

Atsivėrus kino teatrams pagaliau pristatoma ir pirmoji lietuviškoji premjera – tai Tomo Smulkio filmas „Žmonės, kuriuos pažįstam“. Beje, pirmą kartą Lietuvoje filmo premjera įvyks ne tik kino teatre, bet ir internetinėje namų kino platformoje. Daugiau apie filmą pasakoja Austėja Kuskienė.

Donato Puslio naujų knygų apžvalgoje – Marcelio Prousto esė „Apie skaitymą“ ir amerikiečių rašytojo Philipo K. Dicko alternatyviosios istorijos klasika laikomas romanas „Žmogus aukštoje pilyje“.

Iki rugsėjo 26 dienos menininkių grupė „Baltos kandys“ laukia lankytojų Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje Vilniuje, kuri pirmą kartą Lietuvoje visa apimtimi gali parodyti aštuonias instaliacijas parodoje „Rytai Vakaruose“. Su menininkėmis iš grupės „Baltos kandys“ – Laura Pavilonyte-Ežerskiene, VDA Tekstilės meno ir dizaino katedros docente, ir Karolina Kunčinaite, Taikomosios dailės ir dizaino muziejaus edukatore, susitiko kolegė Laima Ragėnienė.

Rubrika „Keturi milijonai“. Ieva Martinaitytė-Mediodia – tapybos meno novatorė, aktyvi Niujorko meno scenos atstovė. Menininkė eksponavo savo darbus asmeninėse ir jungtinėse parodose ne tik žymiose JAV galerijose, bet ir daugelyje Europos šalių – Lietuvoje, Prancūzijoje, Italijoje, Rumunijoje, Suomijoje. Su Ieva Mediodia kalbėjosi kolegė Alma Valantinienė.

Kaip festivalio „Skamba skamba kankliai“ taisykles pakoregavo pandemija? Apie tai kalbėsimės su visą savaitgalį vyksiančio festivalio vadove Sandra Daugirdiene.

Valstybinis Jaunimo teatras po ilgo karantinio periodo publikai atveria Salės’99 duris ir jau šį savaitgalį pristato jaunos režisierės bei aktorės, Eimunto Nekrošiaus mokinės, Ievos Kaniušaitės premjerą pagal pirmąją rusų dramaturgės Asios Vološinos pjesę „Mama“. Premjeros išvakarėse į repeticiją užsuko kolegė Karina Metrikytė.

Ved. Karolina Bieliauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.