Kosmoso departamentas. Černobylio likviduotojų genomo ypatumai

Kosmoso departamentas

2021.05.28 11:05

Kosmoso departamentas. Černobylio likviduotojų genomo ypatumai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Dalis Černobylio katastrofos likviduotojų, nors ir patyrė sveikatai kenksmingą didelę dozę jonizuojančios spinduliuotės, šiandien yra ganėtinai sveiki, o jų ligos beveik nesiskiria nuo bendrai populiacijai būdingų ligų.

To priežastis gali slypėti jų genome, mano VU Medicinos fakulteto Žmogaus ir medicininės genetikos katedros mokslininkės, tyrinėjančios Lietuvos Černobylio katastrofos likviduotojų genomą. Jos siekia išsiaiškinti, kuo šių žmonių genomas galėtų būti ypatingas, kaip jis lemia išlikimą bei adaptaciją. Apie tai pokalbis su viena iš tyrėjų dokt. Gabriele Žukauskaite.

Kita tema. Nuo sulankstomų ekranų iki elektros energiją generuojančių drabužių – kaip ateityje pasitarnaus organiniai šviestukai (OLED)? Apie tai pasakoja VU Fotonikos ir nanotechnologijų instituto Organinės optoelektronikos grupės vadovas dr. Karolis Kazlauskas.

Ved. Sigita Vegytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Lietuviai ne tik žaidžia krepšinį, bet ir… jį tyrinėja. Mokslas – sritis, kurioje pas mus vyksta daug įdomių ir svarbių dalykų. Tik ne visada apie juos žinome! Mūsų misija – kad tai pasiektų jūsų ausis. Kosmosas, fizika, gamta, medicina, istorija, menas, psichologija ir visa kita, ką tyrinėja mūsų mokslininkai. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kosmoso departamentas

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.