LRT Aktualijų studija. Ar meluoti – nusikaltimas?

LRT aktualijų studija

2021.05.27 09:05

LRT Aktualijų studija. Ar meluoti – nusikaltimas?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Pernai vienas Latvijos pilietis paskelbė melagieną esą Latvijoje koronavirusas nustatytas Kinijos piliečiui. Dabar Latvijos teismas nusprendė, kad už chuliganizmą ir neapykantos kurstymą jaunas vyras turėtų nelaisvėje praleisti septynis mėnesius. Teismo sprendimą dezinformatorius dar gali skųsti, tačiau pats precedentas jau yra. Panašių bylų Latvijoje nagrinėjama jau šešios. Lietuvoje dar prieš penkerius metus Valstybės saugumo departamentas siūlė kriminalizuoti dezinformaciją. Ar to reikia? Ar meluoti – nusikaltimas?

Apie tai diskutuojame su nepriklausomu kovos su dezinformacija ekspertu Mažvydu Kunevičiumi, advokatu Andriumi Iškausku, LRT FAKTAI žurnaliste Jurga Bakaite ir Vilniaus politikos analizės instituto Europos saugumo programos vadove Viktorija Rusinaite.

Ved. Liepa Želnienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Analitinė diskusijų laida, kurioje platus ekspertų ratas apžvelga aktualiausią temą ir ieško sprendimų. Dinamiškoje valandinėje laidoje klausytojas gali apie problemą išgirsti plačiai, išnagrinėtą įvairiais pjūviais. Kiekvieną darbo dieną 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

LRT aktualijų studija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.