Ryto garsai Kaip gali keistis oro navigacija po Minsko incidento? Susisiekimo ministras Marius Skuodis

Ryto garsai

2021.05.27 06:30

Ryto garsai Kaip gali keistis oro navigacija po Minsko incidento? Susisiekimo ministras Marius Skuodis

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Nors valstybė deklaruoja, kad visi piliečiai lygūs, intelekto negalią turinčių vaikų tėvai sako, kad jų atžalos diskriminuojamos labiau nei kitų grupių asmenys. Visiems piliečiams, nesvarbu kokio amžiaus jie būtų, suteikiama galimybė mokytis visą gyvenimą. Asmenims, turintiems intelekto negalią, švietimo įstaigų durys visam laikui užsidaro nuo 21-erių. Pasakoja Asta Martišiūtė.

Nuo šios savaitės Lietuvoje pradėjo veikti galimybių pasas, mažinantis karantino ribojimus žmonėms, turintiems imunitetą: pasiskiepijus, persirgus koronaviruso infekcija arba sulaukusius neigiamo antigenų testo rezultato. Tačiau naujovę supa ir visa eilė mitų – kokie jie, aiškinosi LRT portalo LRT FAKTAI žurnalistė Jurga Bakaitė.

Kaip gali keistis oro navigacija po Minsko incidento?

Susisiekimo ministras Marius Skuodis ir aviacijos ekspertas Vidas Kaupelis.

ESO pradeda keisti elektros skaitiklius išmaniaisiais. Energetikos ministras Dainius Kreivys.

Alytus, nors ir turi ne vieną pramonės zoną, dažnai kritikuojamas dėl investicijų trūkumo. Verslas renkasi ne Alytaus regiono sostinę, bet kitus miestus . Pramonės parkas neužpildytas, dalis sklypų tušti. Tačiau šis pavasaris sėkmingesnis miesto savivaldybei, nes parke kursis stambus langų, aliumininių fasadų ir modernių modulinių namų gamintojas „Dvaro valda“. Taip pat plėtrą numato kita stambi įmonė – „Glass LT“. Savivaldybės planuose – steigti Laisvąją ekonominę zoną. Apie investicinę aplinką pasakoja Rūta Ribačiauskienė.

Porą metų nuo sausros kentę ūkininkai šiemet jau rodo nuo lietaus užmirkusius laukus. Esą dėl didelės drėgmės nukenčia vis didesni pasėlių plotai. Nemažą dalį tenka atsodinti iš naujo. Vėsus ir lietingas pavasaris turės įtakos derliui. Pirmųjų lietuviškų daržovių, pasak ūkininkų, sulauksime vėliau, derlius bus menkesnis. Pasakoja Aina Mizgirdė.

Prezidento vyriausioji patarėja, Užsienio politikos grupės vadovė Asta Skaisgirytė.

Šią savaitę startavusiu galimybių pasu, pasirodo, ne taip paprasta pasinaudoti senjorams, kurie nesinaudoja elektronine bankininkyste. Technologijomis nesinaudojantys senjorai turi vykti į Registrų centrą arba įpareigoti tą padaryti savo giminaičius, tačiau prieš tai turi pasirūpinti oficialiu įgaliojimu. Nei vaikai, nei anūkai už artimus giminaičius galimybių paso elektroniniu būdu išimti negali, nors galėjo registruoti juos vakcinacijai. Šalyje veikia 50 Registro centro filialų, o savivaldybių 60. Bent dešimties savivaldybių gyventojai turi vykti ne į rajono centrą, o į kitą savivaldybę, kad 7-nioms dienoms išsiimtų galimybių pasą. Plačiau Asta Martišiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.