Suolelis miške. Kraujasiurbių tyrinėtoja Rasa Bernotienė: naujų uodų rūšių atkeliauja ir su senomis padangomis

Suolelis miške

2021.05.26 11:00

Suolelis miške. Kraujasiurbių tyrinėtoja Rasa Bernotienė: naujų uodų rūšių atkeliauja ir su senomis padangomis

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Gamtos tyrimų centre dirbanti entomologė Rasa Bernotienė - pagrindinė uodų ir upinių mašalų tyrinėtoja Lietuvoje. Prisimena, kad vaikystėje jai mašalai trukdydavo žaisti bandmintoną, tačiau šiandien mokslininkei šie vabzdžiai atrodo labai gražūs ir ypač ilgai ji gali kalbėti apie jų svarbą ekosistemoje.

Pasak Rasos Bernotienės, dėl klimato kaitos ir neatsargaus žmonių elgesio ateityje Lietuvoje gali rastis daugiau uodų ir mašalų platinamų ligų, tačiau į reklamas „išnaikinsime uodus Jūsų šventei“ entomologė siūlo žiūrėti atsargiai. Kalbina Giedrė Čiužaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Suolelis miške“: pokalbiai apie žmogaus poveikį gamtai ir gamtos poveikį mums. Nuo patarimų tvariai kasdienybei iki pasiūlymų, kaip spręsti ekologines planetos problemas – tinklalaidės autorė Giedrė Čiužaitė susitinka gamtai neabejingus žmones tam, kad išgirstų jų atsakymus į svarbius klausimus. Naujus tinklalaidės epizodus galite išgirsti kas antrą trečiadienį 11.00 val. Tinklalaidė parengta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.

Kiti laidos epizodai

Suolelis miške

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.