Ryto allegro. Tautodailės apraiškos šiandien

Ryto allegro

2021.05.26 07:05

Ryto allegro. Tautodailės apraiškos šiandien

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kultūrinės spaudos apžvalga.

Atokiame Lietuvos kaime kurianti menininkė Laura Guokė – jauna, bet pasaulyje jau pripažinta portretų kūrėja. Dėl išskirtinio savo braižo, technikų ir temų įvairovės kūrėja itin vertinama menotyrininkų ir yra pelniusi reikšmingų apdovanojimų tarptautiniu mastu. Pokalbis su autore apie tai, kas jai pačiai, kaip kūrėjai, svarbiausia.

Rubrikoje „Kalbos rytas“ studentės, lietuviškų šaknų turinčios prancūzės Agathe Kazakevicius įžvalgos apie prancūzų ir lietuvių kalbų skirtumus, vakarietišką jaunąją lietuvių kartą ir nuo jos atsiliekančią vyresniąją.

Lietuvos kinematografininkų sąjunga, bendradarbiaudama su Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejumi (LTMKM) bei „Skalvijos“ kino centru, kviečia į visą vasarą vyksiančius kino klubo seansus. LTMKM kieme po atviru dangumi ir „Skalvijos“ kino centre bus parodyta daugiau nei dvidešimt svarbiausių 1990–2020 metais sukurtų lietuviškų vaidybinių ir dokumentinių filmų, kurių dalį pristatys ir patys autoriai. Lietuviško kino peržiūros papildo dar iki birželio pabaigos veiksiančią parodą „Laisvas kinas: 1990–2020“. Pokalbis su parodos kuratore ir filmų programos sudarytoja Sonata Žalneravičiūte.

Kokį vaidmenį mūsų kasdieniame gyvenime liaudies menas užima šiandien? Seime rengiamame tarptautiniame simpoziume „Tautodailė šiuolaikinėje visuomenėje“ bus siekiama įvertinti liaudies meno padėtį, jo vaidmenį šalies visuomenei, perspektyvas, taip pat susipažinti su gerąja šios kultūros srities plėtros patirtimi Lietuvoje ir kitose Europos šalyse. „Ryto allegro“ eteryje – simpoziumo organizatorių ir tautodailininkų įžvalgos bei pagrindiniai akcentai prieš renginį.

Vilniuje lankytojams duris atvėrė nauja meno erdvė „8 akys ir ausys“. Pasak galerijos įkūrėjų Austės ir Kristijono Marcinkevičių, galerija, kurios idėja gimė spontaniškai, yra atvira Vilniaus Naujamiesčio bendruomenei bei svečiams. Šiuo metu šeimos galerijoje pristatoma dar niekur neeksponuota Vilmanto Marcinkevičiaus darbų paroda „X Dievo įsakymų“. Pokalbis su naujosios erdvės įkūrėjais ir parodos autoriumi.

Ievos Buinevičiūtės žvilgsnis į muziką kine.

Ved. Inesa Rinkevičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.