Pakeliui su klasika. Jokūbas Jacovskis: esu knygos dailininkas, ne iliustratorius

Pakeliui su klasika

2021.05.25 16:05

Pakeliui su klasika. Jokūbas Jacovskis: esu knygos dailininkas, ne iliustratorius

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Maestro Donato Katkaus gyvenimas - tai daugiau kaip pusės amžiaus Lietuvos kultūros ir istorijos įvykių peizažas. Kaip papasakoti viso gyvenimo istoriją vienoje knygoje? Pokalbis su dirigentu Donatu Katkumi ir muzikologe Rasa Murauskaite apie neseniai pasirodžiusią jų parašytą knygą „Užrašai iš Rokantiškių".

„Tartle" meno pažinimo centre primą kartą kartu ekponuojama Vilniaus ir Kauno tarpukario meno paroda „1918 - 1945 / Kaunas - Vilnius". Apie tautinį ir modernų Kauną, apie romantišką ir konservatyvų Vilnių pasakoja viena iš parodos kuratorių Dovilė Barcytė ir centro direktorė Jurgita Semenauskienė.

Ievos Buinevičiūtės pasakojimas apie muziką kine.

Dailininkas Jokūbas Jacovskis jau daugelį metų kuria plakatus, kuriuose dažniausiai teatro spektaklių reklama, jo apipavidalintas knygas įdėmesni skaitytojai jau atpažįsta knygynų lentynose. Kodėl iš garsios dailininkų šeimos kilęs menininkas kuria būtent knygų dizainą, kokie yra geros knygos vaizdo požymiai, kokį teatrą mėgsta ir kokios muzikos klauso - apie tai ir kalbamės su Jokūbu Jacovskiu.

Ved. Gabija Narušytė ir Jolanta Kryževičienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.