Ryto garsai. Kokių sankcijų sulauks Baltarusija? Pokalbis su Užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu

Ryto garsai

2021.05.25 06:30

Ryto garsai. Kokių sankcijų sulauks Baltarusija? Pokalbis su Užsienio reikalų ministru Gabrieliumi Landsbergiu

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Automobilį pardavę ir tinkamai išregistravę asmenys sulaukia baudų už kelių eismo taisyklių pažeidimus, kurių nepadarė. Taip nutinka, kai naujasis automobilio savininkas neįregistruoja transporto priemonės. „Regitros“ atstovai teigia, kad įsigaliojus naujai automobilių registravimo tvarkai, tokių klaidų ateityje turėtų nelikti. Išsamiau – Daumantas Butkus.

Praėjusiais metais Europos Sąjungos narių pasirašytas susitarimas dėl klimato kaitos įpareigojo valstybes nares iki 2030-ųjų mažiausiai per pusę sumažinti išmetamųjų teršalų kiekį lyginant su 1990 metų lygiais. Šio tikslo valstybės siekia investuodamos į atsinaujinančius energijos šaltinius bei mažindamos išmetamo CO2 kiekį. Visgi kai kuriose šalyse kol kas ekologiniai pokyčiai vyksta lėtai. Išsamiau pasakoja Rūta Nikitinaitė. Pasakoja vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, mūsų kolega Mindaugas Laukagalis iš Briuselio, LRT bendradarbis Maksimas Milta.

Energetikos ministerija kviečia iki birželio 1 d. daugiabučių namų administratorius, bendrijas bei įgaliotuosius asmenis teikti paraiškas ir gauti finansavimą dujų balionų daugiabučiuose namuose keitimui alternatyviais energijos šaltiniais – elektra arba gamtinėmis dujomis. Pokalbis su energetikos viceministre Inga Žiliene ir Albertina Rudiene iš Radviliškio rajono Pakiršinio kaimo.

Skrydžiai iš Lietuvos į Pietų kurortus gali prailgėti tik apie dešimt minučių, o pabrangti – simboliškai. Taip prognozuoja aviacijos ekspertai draudimo skristi per Baltarusiją poveikį. Tačiau Baltarusijos erdvė turi būti uždaryta bet kokiems Vakarų aviakompanijų skrydžiams, sutinka ir vilnietis Saulius, skridęs garsiuoju „Ryanair“ lėktuvu iš Atėnų į Vilnių. Tema domėjosi Marius Jokūbaitis.

Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio interviu.

Lenkijos ir Rusijos spauda apie Baltarusijos sukeltą incidentą.

Studijoje: Evelina Mokšecka ir Monika Juškevičiūtė.

Savaitės komentaras. Autorė – apžvalgininkė Liepa Želnienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.