Pakeliui su klasika. Kaip gimsta Birutės Kapustinskaitės kuriami personažai?

Pakeliui su klasika

2021.05.24 16:05

Pakeliui su klasika. Kaip gimsta Birutės Kapustinskaitės kuriami personažai?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

VI Tarptautinis Jaschos Heifetzo konkursas šįkart vyksta su nedidele pertrauka – šeši konkurso finalininkai po kelių mėnesių pertraukos pagaliau sulaukė galimybės atlikti svarbiausius pasirodymus, kuriuos jau galės stebėti žiūrovai. Apie gegužės 26–27 d. vykstantį finalą pasakoja vienas konkurso organizatorių Eugenijus Butvydas.

Pianistas, pedagogas Gintaras Januševičius sako karantino metu pagaliau radęslaiko įgyvendinti seniai puoselėtą svajonę – surinkti, susisteminti ir įrašyti jaunieisems pianistams skirtą chrestomatiją. Pedagogika, kaip sako pats Gintaras, yra viena tų didžiųjų jo gyvenimo aistrų, tad prisidėti prie jaunųjų muzikų lavinimo jam labai svarbu. Apie projektą PIANO 101 su pianistu kalbasi Gerūta Griniūtė.

Kauniečiai Karolis Banys ir Petras Gaidamavičius atidarė art deco muziejų. Jame lankosi Kotryna Lingienė.

„Mums reikalingi mitai ir legendos, kad galėtume kažko laukti, viltis,tikėti, nuo kažko atsispirti“, – kartą interviu yra sakiusi dramaturgė, scenaristė Birutė Kapustinskaitė. Jos darbuose skirtingi žmonių psichologijos rakursai atsiveria ypač vaizdžiai. Pokalbis su menininke – rubrikoje „Be kaukių“.

Ved. Gerūta Griniūtė ir Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.