10–12. Apie gydytojų ir pacientų santykius

10–12

2021.05.24 10:05

10–12. Apie gydytojų ir pacientų santykius

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

„Gydytojai miršta kitaip“ – taip vadinasi šiandien pasirodanti vidaus ligų ir šeimos gydytojo Viliaus Kočiubaičio knyga. Skubiojoje medicinoje atsitiktinių gydytojų nebūna. Jie ne „mažieji dievai“ ir ne stebukladariai, nors jų rankose pacientų likimai ir gyvybės. Ir ne šventieji. Vis dėlto kaip tik jie, nualinti milžiniškų krūvių, nepakeliamos įtampos, biurokratijos, pikti, stokojantys empatijos, iškankinti nemigos, klystantys, dirbantys už menką atlygį ir kamuojami ydų, skuba padėti kitiems. Mesdami viską ir kiekvienąkart atiduodami dalelę savęs. Taip rašoma knygos aprašyme. Pašnekovas, beje, tris dešimtemtčius dirba skubiojoje medicinoje. Dvidešimt metų tarnavo karo gydytoju Lietuvos kariuomenėje, dalyvavo trijose misijose Afganistane. Ir turbūt ne vienam jau pažįstamas iš knygos „Afganistano daktaras“.

Lietuvos atstovai grupė „The Roop“ ir visa juos lydėjusi komanda vakar vėlai vakare sugrįžo į Lietuvą. Vilniaus oro uoste grupės nariai buvo pasitikti didžiulėmis ovacijomis, gerbėjai ir artimieji skandavo „Ačiū“, apdovanojo juos gėlėmis, taip pat simboliniu pirmos vietos medaliu. Pasikalbėsime su žmonėmis, kuriuos mažiau matėte kalbant iš pačios Eurovizijos, tačiau tais, kurie padėjo jums viską pamatyti ir perskaityti. Tai portalo LRT.LT žurnalistė Eimantė Juršėnaitė, fotografas Justinas Stacevičius, režisierė Raimonda Katiliūtė.

Ne vienas per karantiną atrado naujų pomėgių – kas gaminimą, kas vaikščiojimą, o štai vilnietis Vytenis Malinauskas susidomėjo sostinės istorinių namų laiptinėmis, kur galima rasti pačių neįtikėčiausių dalykų, kurių paprastai ieškome Italijos ar Prancūzijos daugiabučiuose.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.