Ryto garsai. Europos Sąjungos lyderiai per susitikimą Briuselyje aptars sankcijų Baltarusijos režimui galimybes

Ryto garsai

2021.05.24 06:30

Ryto garsai. Europos Sąjungos lyderiai per susitikimą Briuselyje aptars sankcijų Baltarusijos režimui galimybes

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lietuvos vadovai teroro aktu įvardina vakarykštį incidentą, kai prievarta nutupdytas keleivinis lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių ir sulaikytas Baltarusijos opozicijos aktyvistas Romanas Protasėvičius. Prezidentas Gitanas Nausėda Baltarusijos klausimą keltina kelti Europos Vadovų Taryboje. Jis neatmeta galimybės, kad Baltarusijos oro erdvė gali būti pripažinta nesaugia civilinei aviacijai.

Šiandien Lietuvoje pradeda galioti Galimybių pasas. Jį gali gauti COVID-19 persirgę, pasiskiepiję ir koronaviruso tyrimą pasidarę asmenys. Jau savaitgalį žmonės galėjo gauti jiems priklausantį QR kodą.

Nors veikti dabar gali bene visi verslai, darbdaviai teigia, kad jų finansinės bėdos nesibaigia. Pasak jų, kai kurie iš prastovų grįžti kviečiami darbuotojai išeina iš darbo ir gauna kompensacijas. Dėl to verslininkai prašo skubiai sustabdyti atitinkamo Darbo kodekso straipsnio galiojimą

Lietuvoje daug kalbama apie karantino metu galimai kylantį nekilnojamojo turto kainų burbulą. Pinigų sutaupę žmonės perka dar net nepastatytus butus. Vienas iš būdų, kaip užkirsti kelią burbulo augimui, plačiau taikomas arba net visuotinis NT mokestis. Tarptautinės organizacijos jau ne kartą yra jį rekomendavusios. Tokiai idėjai pritaria ir Lietuvos bankas.

Nuo šiandien visoje Lietuvoje skiepui nuo COVID-19 kviečiami visi vyresni nei 35-erių gyventojai. Tą padaryti galima jau savaitę veikiančioje internetinėje registracijos sistemoje.

Ved. Darius Matas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.