Pasaulio 5. Ginkluotas smurtas Jungtinėse Valstijose

Pasaulio 5

2021.05.23 12:10

Pasaulio 5. Ginkluotas smurtas Jungtinėse Valstijose

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Po metus trukusių karantino suvaržymų laisvėjant taisyklėms Jungtinės Valstijos žengia žingsnius įprasto gyvenimo link. Tačiau tuo pat metu institucijos ruošiasi galimai naujai kitos „epidemijos“ – ginkluoto smurto – bangai.

Nuo š.m. sausio iki balandžio šaudynių, per kurias žuvo keturi ar daugiau asmenų, registruota 160. Palyginimui, pernai per tą patį laikotarpį tokių atvejų fiksuota 90. Plačiai žiniasklaidos nušviečiami įvykiai, tokie kaip šaudynės Atlantoje kur užpuolikas trijuose SPA salonuose nušovė aštuonis žmones – tik ledkalnio viršūnė.

Joe Bidenas problemą spręsti siūlo griežtinant ginklų nuosavybės kontrolę. Tačiau Senate Demokratai turi tik minimalią persvarą prieš Respublikonus, kurie tokioms iniciatyvoms priešinasi. Nemažai respublikonų kaip argumentą mini JAV Konstitucijos Antrąją pataisą, kurioje kalbama, kad piliečių teisė turėti ir nešiotis ginklą negali būti varžoma“.

Šioje laidoje – apie ginkluotą smurtą Jungtinėse Valstijose, kaip šį reiškinį paveikė pandemija ir ar įmanoma šią dešimtmečius strigusią diskusiją judinti į priekį. Pašnekovai: Sirakūzų universiteto politikos mokslų profesorius Grantas Reeheris ir Vanderbildto universiteto mokslininkas, psichiatras profesorius Jonathanas Metzlas.

Ved. Lukas Kivita

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Pasaulio 5“ – svarbiausių tarptautinių aktualijų analizė, kurioje klausimus užduodate ne tik mes, bet ir klausytojai. Įvykius aptariame penkiais pjūviais, kuriuos diktuoja LRT radijo klausytojai ir Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai. Atsakymų į jūsų klausimus padės ieškoti politologai, apžvalgininkai ir politikos formuotojai. Visa tai – kad geriau suprastumėte, kas diktuoja užsienio politikos darbotvarkę. Laida transliuojama sekmadieniais 12.10 val.

Kiti laidos epizodai

Pasaulio 5

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.