Draugystė veža. Autizmas – ne kliūtis tapti įmonės direktoriumi!

Draugystė veža

2021.05.22 14:35

Draugystė veža. Autizmas – ne kliūtis tapti įmonės direktoriumi!

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kai daugelis liūdi dėl karantino, neįvykusių kelionių ir kitų neišsipildžiusių svajonių, autizmo spektro sutrikimą turintis Kasparas Dučinskas ir jo mama Eglė džiaugiasi – atidaryta individuali įmonė „Nepyksti“, ir sukurta darbo vieta Kasparui. Laidoje apie paslaugą, pagalbą priimant sprendimus pasakoja ir Valakupių reabilitacijos centro Profesinės reabilitacijos skyriaus vadovė Natalija Markovskaja. Apie „baubus“ ir kitas baimes, vis dar gyvus stereotipus ir pagalbą juos laužant, patirtis, žmonių požiūrį išgyvenimus pasakoja pašnekovai. Tiek Kasparo mama Eglė, tiek kasdieniniame darbe su nepažinojimu ir nežinojimu ar nemokėjimu suprasti, priimti kasdien susidurianti Natalija, vieningai sutaria – jei nori, dirbti, pagal savo galimybes, ir jaustis reikalingu gali visi.

VšĮ Valakupių reabilitacijos centras nuo 2020 birželio 1 d. teikia projekto „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“ paslaugą – pagalba priimant sprendimus. Ši paslauga skirta suaugusiems asmenims su proto ir (arba) psichikos negalia, kuriems nustatytas ribotas gebėjimas priimti sprendimus tam tikroje srityje.

Pagalba priimant sprendimus – tai asmeniškas sprendimų priėmimo procesas, kai sprendimą priimantis asmuo naudojasi jam pagalbą teikiančio specialisto ar specialistų komandos pagalba, sprendžiant dėl asmens sveikatos, socialinio dalyvavimo, asmeninių turtinių bei neturtinių

klausimų, remiantis sprendimą priimančio asmens valia, pageidavimu ir teise rinktis.

Pačios paslaugos tikslas – pasitelkus pagalbininko priimant sprendimus ar specialistų komandos pagalbą stiprinti asmens gebėjimus pasirūpinti savimi ir priimti kasdienius sprendimus, siekiant savarankiško gyvenimo ir dalyvavimo visose gyvenimo srityse Pagalbos priimant sprendimus asmeniui teikiama asmens sveikatos, socialinio dalyvavimo, asmeninių turtinių, asmeninių neturtinių klausimų srityse. Teisę į pagalbos priimant sprendimus paslaugas turi nuolat Lietuvos Respublikoje gyvenantys asmenys nuo 18 metų, kuriems nustatytas šių paslaugų poreikis.

Ved. Žydrė Gedrimaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai laida apie ribų plėtimą, svajonių siekimą ir jų išsipildymą. Laida žmonėms, nesusidūrusiems su negalia, parodanti, kad kiekvienas turime svajones ir galime jas išpildyti, net jeigu iš pirmo žvilgsnio tai atrodytų neįmanoma. Laidoje susitiks ir savo asmenine patirtimi bei išgyvenimais dalinsis fizinius ir emocinius sunkumus patyrę ar įgiję, su jais susigyvenę ir drąsiai gyvenantys, svajonių išsipildymo siekiantys ir savo pavyzdžiu motyvuojantys aplinkinius pašnekovai su negalia. Laida transliuojama šeštadieniais 14.30 val.

Kiti laidos epizodai

Draugystė veža

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.