Panorama. Pristatytas nuo pirmadienio įvedamas galimybių pasas: verslas laukia jo suteikiamų galimybių, bet naudotis žada ne visi

Galimybių pasas, pasak Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, sukurtas. Speciali interneto svetainė pradės veikti pirmadienį. Sveikatos apsaugos ministerija savivaldybes ragina didinti testavimo pajėgumus, nes nepaisant išaugsiančio norinčių tirtis skaičiaus, testavimas galimybių pasui nebus prioritetinis.

Europos Parlamentas ir Europos Sąjungos valstybės narės ketvirtadienį pasiekė susitarimą, nutiesiantį kelią europiniam sertifikatui, leidžiančiam atverti keliones bloko teritorijoje, informavo šaltiniai Bendrijoje.

Vyriausybė Seimui atsiskaitė už praėjusių metų darbus, nors pernai Ingridos Šimonytės vadovaujamas ministrų kabinetas dirbo tik tris savaites. Nors buvęs premjeras Saulius Skvernelis dabartinei Vyriausybei kritikos negaili, giria dviejų ministrų – Monikos Navickienės ir Gabrieliaus Landsbergio darbus.

Būsto rinka aktyvi, nepaisant pandemijos. Ekonomistai sako, neramu ne tiek dėl sandorių skaičiaus, kiek dėl kainų augimo. Lietuvos bankas siūlo įvesti privalomą preliminarių pirkimo sutarčių registraciją, kuri leistų atskleisti dirbtinai paklausą keliančius spekuliantus. Valdžia rudenį žada galvoti apie, anot premjerės, normalų nekilnojamojo turto mokestį.

Seimas priėmė svarstyti siūlymą iki 150 tūkstančių eurų riboti tiesiogines išmokas stambiems ūkininkams. Jei Europos Komisija pritars, ribojimus pajustų 2000 ir daugiau hektarų valdančių ūkių savininkai.

Pasak Jungtinių Valstijų pareigūnų, valstybės sekretoriaus susitikimas su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu nesuteikė „proveržio“ Vašingtono ir Maskvos santykiams.

Siekiant diplomatinėmis priemonėmis nutraukti susišaudymus tarp Izraelio ir Gazos Ruožo, Vokietijos užsienio reikalų ministras lankėsi Tel Avive.

Nors dviejų savaičių sergamumo koronavirusu rodiklis Lietuvoje mažėja, pagal atvejų skaičių 100-ui tūkstančių gyventojų esame antri Europoje. Šią savaitę pagal sergamumą mus lenkia Švedija. Pasaulio sveikatos organizacija praneša, kad visos Europoje patvirtintos COVID-19 vakcinos veiksmingos prieš visas žinomas koronaviruso atmainas, taip pat ir plintančią Indijoje.

Panevėžio miesto poliklinika per du mėnesius iš kitos gydymo įstaigos persirašė daugiau nei 10 tūkstančių pacientų. Paaiškėjo, kad dalis jų apie tokius pokyčius net nežinojo. Poliklinikos vadovai tikina nieko neteisėto nepadarę, esą tik susigrąžinę savo pacientus. Pacientų netekusios įstaigos vadovai tai vadina nesąžininga kova.

Negalią turinčių žmonių galimybės įsidarbinti išlieka opia problema – šalyje darbo neturi daugiau nei du trečdaliai dirbti galinčių neįgaliųjų. Jų atstovai teigia, kad diskriminacija prasideda dar nepatekus į darbo rinką – mokantis ir gyvenant bendruomenėse, kuriose dauguma narių – taip pat neįgalieji.

Vilniuje, Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, atidaryta menininkių grupės „Baltos kandys“ paroda „Rytai Vakaruose“.

Eidamas 80-uosius po sunkios ligos mirė rašytojas, kino scenaristas Rimantas Šavelis.

Ved. Marijus Žiedas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau