Garso ekspedicija. Josepho Brodskio poezijos ir muzikos bičiulystė, prisimenant Ramūną Katilių

Garso ekspedicija

2021.05.20 10:05

Garso ekspedicija. Josepho Brodskio poezijos ir muzikos bičiulystė, prisimenant Ramūną Katilių

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

„Garso ekspedicijoje“ - pokalbis apie perkusininko Arkadijaus Gotesmano inicijuotą albumą, skirtą žymaus fiziko, vieno šiuolaikinės kinetinės flunktuacijų teorijos kūrėjų, intelektualo Ramūno Katiliaus atminimui.

Didelę dalį savo laiko ir energijos jis skyrė savo ilgamečio bičiulio, Nobelio literatūros premijos laureato Josepho Brodskio kūrybos puoselėjimui ir sklaidai. Šiame albume būtent Brodskio poezija susilieja su Arkadijaus Gotesmano ir saksofonininko Deniso Paškevičiaus muzikos garsų kalba kuriama poezija.

Pokalbis - prisimenant Ramūną Katilių, jo bičiulystę su pasaulinio garso poetu, aiškinantis albumo turinio prasmes ir leitmotyvus bei kūrėjų asmeninį santykį su albume užfiksuota poezija ir muzika.

Laidoje skamba albumo „In memory of Ramūnas Katilius“ ištraukos, atliekamos Arkadijaus Gotesmano (perkusija), Deniso Paškevičiaus (saksofonas, efektai), Dainiaus Gavenonio (skaitovas), girdimi ir autentiški Josepho Brodskio įrašai.

Ved. Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinė laida, skirta lietuviškai šiuolaikinei muzikai. Čia svečiuojasi kūrėjai, formuojantys lietuviškos šiuolaikinės muzikos panoramą, atlikėjai, užsikrėtę šiuolaikinės muzikos virusu ir katalizuojantys lauko dinamiką. Čia atsiveria skirtingos kūrybinės kryptys, egzistuojančios, koegzistuojančios, dingstančios ir vėl atsirandančios. Laidoje iš užribių ištrūksta įdomiausi naujosios muzikos kūrėjai, atlikėjai ir procesai, pasigirsta skambesiai, kuriuos ne iškart lengva suprasti, bet į kuriuos norisi įsiklausyti. Laida transliuojama ketvirtadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Garso ekspedicija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.