Pakeliui su klasika. Aurelijus Zykas: Japonija sugeba nustebinti kiekvieną kartą

Pakeliui su klasika

2021.05.18 16:05

Pakeliui su klasika. Aurelijus Zykas: Japonija sugeba nustebinti kiekvieną kartą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kokių muziejų tikisi lankytojai ir ten dirbantys, kokie pandemijos atradimai, muziejams vėl atvėrus duris? Kaip kaupiamos kolekcijos, kokie vykdomi tyrimai, ir kokie jų atradimai - apie tai ir kita Tarptautinę muziejų dieną pasakoja ICOM Lietuva valdybos pirmininkė – dr. Sigita Bagužaitė-Talačkienė.

Muzika skamba Vilniaus Šv.Kazimiero bažnyčioje jau tris dešimtmečius. Ir tai tik dėka vieno ryškiausių Lietuvos vargonininkų, prof. Leopoldo Digrio. Jo nepamatuojamo užsispyrimo dėka – šioje sostinės bažnyčioje jau trisdešimt metų rengiami koncertai, jo įkurtas čia Religinės muzikos centras kviečia groti vargonininkus net iš Brazilijos ar Naujosios Zelandijos ir tik maestro dėka šioje bažnyčioje skamba vieni geriausių Rytų Europos regione „Oberlinger“ firmos vargonai. Ta proga su rubrika „Skambančios vietos“ ir užsukome į Šv. Kazimiero bažnyčią.

Antradieninis Ievos Buinevičiūtės žvilgsnis į muziką kine.

Kai sustoja laikas, užsidaro sienos – metas patirtus įspūdžius sudėti į knygą. Tokia mintis kilo ir Japonijos žavesiu užsikrėtusiam japonologui dr. Aurelijui Zykui. VDU docentas knygą būsimiems keliautojams „Septyni saulės veidai“ apie „Tekančios saulės šalį“ parašė vos per keturiolika dienų – lygiai tiek trunka kelionė į Japoniją, teigia Aurelijus Zykas, su kuriuo ir kalbame rubrikoje „Be kaukių“.

Ved. Gabija Narušytė ir Jolanta Kryževičienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.