Ryto garsai. Šiandienos iššūkiai ir mūsų karinės galios stiprinimas pokalbyje su Krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku

Ryto garsai

2021.05.18 06:30

Ryto garsai. Šiandienos iššūkiai ir mūsų karinės galios stiprinimas pokalbyje su Krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Transperency Internacional Lietuvos skyrius šiandien skelbia tyrimą - Kaip savivaldybių merai, pavaduotojai ir administracijos direktoriai viešino savo darbotvarkes bei su kokiomis interesų grupėmis susitiko antraisiais 2019-2023 m. savivaldybių tarybų kadencijos metais. Tyrimą komentuoja „Transparency International“ iniciatyvų koordinatorė Ieva Dunčikaitė.

Per pandemiją išaugo į Kanarų salas ir Italiją plūstančių pabėgėlių srautai. Valstybėms iššūkių kelia imigrantų vakcinavimo klausimas, o uždarytuose viešbučiuose apgyvendinami tūkstančiai pabėgėlių kelia nerimą vietos verslininkams. Išsamiau pasakoja Rūta Nikitinaitė.

Valstybinė darbo inspekcija apie mobingą darbe. Valstybinės Darbo Inspekcijos Techninės saugos skyriaus vyriausioji specialistė Vesta Macė.

Šiandien tarptautinė muziejų diena. Kaip karantiną išgyveno didesni ir mažesni muziejai, kiek jų jau atidaryta, kiek dar laukia atidarymo. Lietuvos nacionalinio muziejaus direktorė Rūta Kačkutė ir Muziejų asociacijos valdybos pirmininkas Raimundas Balza.

Senjorų užimtumas. Vienas populiariausių projektų “Susitikim, mieli senjorai” skirtas vyresnio amžiaus žmonių užimtumui Lietuvoje skatinti pradeda jau penktąjį savo projekto sezoną. Prieš prasidedant tradiciniams, projekto organizuojamiems kūrybiniams užsiėmimams – projekto organizatoriai Vilniaus miesto senjorus kviečia apeiti visą Vilnių! Jau nuo gegužės 18 dienos, antradienio, net dešimt antradienių iš eilės, projekto organizatoriai kvies Vilniaus miesto senjorus po ilgo laiko susitikti ir taip susipažinti su pavasarėjančiu Vilniumi. Šio projekto vadovė Jelena Narūnienė.

Latvijos pasienio verslas - ant išlikimo ribos. Nebesulaukdami pravažiuojančių turistų, kai kurie verslininkai nutraukė veiklą, išparduoda turtą, kiti ieško būdų kaip išgyventi. Nekilnojamojo turto specialistai sako, kad jei situacija nesikeis, pasienio verslai išnyks. Jau dabar kai kurie savo veiklas perkelia į didmiesčius.

Rytų ir Vidurio Europoje atliktas tyrimas parodė, kad per pandemiją išaugo naudojimasis ne tik prekybos ir bankų elektroninėmis paslaugomis. Iki 2020-ųjų buvusios mažiausiai paklausios, elektroninės viešojo sektoriaus paslaugos per karantiną sulaukė dvigubai didesnio susidomėjimo. Tačiau ekspertai įspėja, kad poveikis gali būti laikinas, jei valstybė nesistengs, kad paslaugos būtų patogesnės ir greitesnės. Išsamiau Gabrielius Grubinskas.

Ministrų skiltis. Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas

Šiandien Eurovizijos pirmasis pusfinalis, lietuviai dainuos pirmieji. Iš Roterdamo Lietuvos delegacijos Eurovizijoje vadovas Audrius Giržadas.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.