Nenušaunami siužetai. Laidos vedėjai šiek tiek paliūdi dėl lietuviško detektyvo ir ilgai džiaugasi puikiu sezonu

Nenušaunami siužetai

2021.05.17 18:12

Nenušaunami siužetai. Laidos vedėjai šiek tiek paliūdi dėl lietuviško detektyvo ir ilgai džiaugasi puikiu sezonu

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Priešpaskutinėje „Nenušaunamų siužetų“ laidoje Rasa Drazdauskienė ir Ernestas Parulskis apžvelgia 2020-ų rudens ir 2021-ų pavasario detektyvinį sezoną ir svarsto, ką jis davė kriminalinės literatūros skaitytojams.

Pradėję nuo padejavimo dėl lietuviškų detektyvų pasiūlos menkumo, laidos vedėjai greitosiomis paaiškina, kaip juos reikia rašyti ir baigia bendru sutarimu, kad sezonas vis tik buvo puikus.

Rasa Drazdauskienė pasidžiaugia atrastomis naujomis detektyvų visatos šalims – Japonija ir Liuksemburgu, bei vėl į dėmesio centrą patekusiomis Prancūzija ir Islandija. O štai Ernestui Parulskiui teko atsikratyti skaitytojiškos arogancijos ir džiugiai pripažinti, kad Lietuvos leidėjai detektyvus verčia ir leidžia greitai, visiškai pataikydami į pasaulinį leidybinį ritmą.

Na, ir abu vedėjai labai patenkinti besikeičiančiu detektyvo žanru – jis kinta ir plečiasi, į savo siužetus autoriai įtraukia mistiką, ekscentriką, bet šie pokyčiai neerzina, nes detektyvinis stuburas tebelieka tvirtas, o žanras – gyvas. Nenušaunamas žanras.

Ved. Rasa Drazdauskienė ir Ernestas Parulskis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Laidoje du patyrę detektyvų skaitytojai aptaria detektyvinių romanų būsenas pasaulyje ir Lietuvoje, pakeliui užkabindami ir naujienas iš kinematografinių detektyvų pasaulio. Laida transliuojama pirmadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Nenušaunami siužetai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.