Pasaulio 5. Izraelis ir palestiniečiai: apie konfliktą ir kaip apie jį kalbėtis

Pasaulio 5

2021.05.16 12:10

Pasaulio 5. Izraelis ir palestiniečiai: apie konfliktą ir kaip apie jį kalbėtis

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Laukiant prieštaringai vertinamo Izraelio aukščiausiojo teismo verdikto dėl palestiniečių iškeldinimo iš okupuotoje Rytų Jeruzalėje esančio Sheikh Jarrah rajono, palestiniečiai išėjo į gatves protestuoti. Ši byla iliustruoja itin jautrią temą – Izraelio vykdomą nausėdijų plėtrą. Prie palestiniečių pykčio prisidėjo ir tai, kad musulmonams svarbiu Ramadano laikotarpiu Izraelio institucijos apribojo galimybę burtis prie jiems svarbių šventų vietų Jeruzalėje.

Protestai peraugo į susirėmimus su policija. Įtampai eskaluojantis raketas Tel-Avivo kryptimi paleido Gazos ruože veikianti, teroristine islamistų grupuotė „Hamas“. Izraelis atsakė oro smūgiais. Tuo pat metu Izraelio miestuose – Lode, Jaffoje, Haifoje ir kitur – vyksta susirėmimai tarp agresyviai nusiteikusių Izraelio arabų ir žydų grupių, o tai stebėtojus verčia nerimauti dėl galimo pilietinio konflikto.

Šioje laidoje – apie Izraelį ir palestiniečius: konflikto eskalaciją, jos priežastis ir abiejų pusių ginamas tiesas.

Laidos pašnekovės: JAV veikiančio Notre Dame‘o universiteto religijos, konfliktų ir taikos studijų profesorė, knygų autorė ir bendraautorė Atalia Omer ir Mičigano universiteto politikos mokslų, tarptautinių santykių profesorė Yael Aronoff.

Ved. Lukas Kivita

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Pasaulio 5“ – svarbiausių tarptautinių aktualijų analizė, kurioje klausimus užduodate ne tik mes, bet ir klausytojai. Įvykius aptariame penkiais pjūviais, kuriuos diktuoja LRT radijo klausytojai ir Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai. Atsakymų į jūsų klausimus padės ieškoti politologai, apžvalgininkai ir politikos formuotojai. Visa tai – kad geriau suprastumėte, kas diktuoja užsienio politikos darbotvarkę. Laida transliuojama sekmadieniais 12.10 val.

Kiti laidos epizodai

Pasaulio 5

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.