Ryto garsai. „The Roop“ šį vakarą kviečia visus jungtis į Gelonąją bangą ir savo socialiniuose tinkluose pademonstruoti vienybę

Ryto garsai

2021.05.14 06:30

Ryto garsai. „The Roop“ šį vakarą kviečia visus jungtis į Gelonąją bangą ir savo socialiniuose tinkluose pademonstruoti vienybę

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Palikti saviizoliacijos vietą galima tik išimtiniais atvejais. Ką daryti, jei saviizoliacijos laikotarpiu ateina laikas skiepytis? Dabar galiojanti tvarka išimties dėl skiepo nenumato. Išsamiau – Daumantas Butkus.

Kasdien praktiškai Ryto garsuose kalbame, kaip gyventojai skiepijami didžiuosiuose miestuose. Šį penktadienį nusikelkim į gerokai mažesnę vietą, Varėnos rajoną, Marcinkonių kaimą. Čia šią savaitę gyventojai neturintys kuo nuvykti iki Varėnos ar dvejojantys galėjo pasiskiepyti mobiliame vakcinacijos punkte, pačiame kaime. Pirmenybė buvo skiriama vyresnio amžiaus gyventojams, kurie iki šiol dvejojo ar dėl kitų priežasčių vis dar nepasiskiepijo. Varėnos rajono Marcinkonių seniūnijos seniūnas Vilius Petraška ir socialinio darbo organizatorė Danutė Stankūnienė.

Savaitgalio Orai. Programėle Silvestras Dikčius.

Lietuvai „Eurovizijoje“ atstovaujanti grupė „The Roop“ šį vakarą kviečia visus jungtis ir savo socialiniuose tinkluose pademonstruoti vienybę bei palaikyti savo šalį ir jos atlikėjus, kurie ant eurovizinės scenos žengs jau kitą savaitę.LRT Viešųjų ryšių ir rinkodaros projektų vadovė Justina Sokolovskė, Vilniaus gimdymo namų Nėščiųjų priėmimo ir gimdymo skyriaus vedėja Linda Širšinaitienė, Šokio teatro „Aura“ vadovė Birutė Letukaitė.

Uogų augintojai sunerimę dėl šalto pavasario. Šilumos trūkumas sustabdė augimą, o dalis uogų žiedų tiesiog nušalo. Šios priežastys lems didesnes uogų kainas. Kokią įtaką šalnos turės uogų augintojų verslui domėjosi Rūta Katkevičienė.

Stovyklų organizatoriai sako, tėvai jau rūpinasi vaikų užimtumu vasarą ir užsako stovyklas. Pandemija pakeitė ir vaikų vasaros poilsį, stovyklų organizatoriai laukia reikalavimų ir sako, jei reikės, DĖL covid 19 testuos ne tik darbuotojus, bet ir vaikus. Iš Kauno kolegė Jūratė Anilionytė.

Savaitės įvykių apžvalga. Klaipėdos universiteto politologė Gabrielė Burbulytė-Tsiskarishvili ir advokatas Petras Ragauskas

Lietuvoje populiarėja smidrų auginimas, dabar jų augintojai jau pradeda imti derlių. Smidrų sezonas gali tęstis pusantro ir beveik du mėnesius, bet tai priklauso nuo gamtos sąlygų. Smidrų ūgliai vertingi dėl maistinių savybių- juose daug amino rūgščių, mineralinių medžiagų. vitaminų. Iš jaunų ūglių gaminami įvairūs patiekalai, juos patiekalams naudoja restoranai. Smidrų daug kas augina ir soduose bei savo daržuose. Pas smidrų augintoją Dzūkijoje, Lazdijų rajone lankėsi kolegė Rūta Ribačiauskienė.

Savaitės komentaras. Autorė – apžvalgininkė Ramunė Sotvarė – Šemetienė.

Ryto garsai. Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.