Garso ekspedicija. Černobylio tragedijos atgarsis Silvijos Miliūnaitės-Bliūdžiuvienės ir orkestro „Kremerata Baltica“ programoje

Garso ekspedicija

2021.05.13 10:05

Garso ekspedicija. Černobylio tragedijos atgarsis Silvijos Miliūnaitės-Bliūdžiuvienės ir orkestro „Kremerata Baltica“ programoje

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šio ketvirtadienio „Garso ekspedicija“ skirta kompozitorės Silvijos Miliūnaitės-Bliūdžiuvienės kartu su lietuviškąja „Kremerata Baltica“ paruoštai programai „Iš tamsos į šviesą“. Programa dedikuota Černobylio katastrofos 35-osioms metinėms.

Silvija Miliūnaitė-Bliūdžiuvienė – jaunosios kartos kūrėja, pasirinkusi ne eksperimento, o tradicijos tąsos kelią. Lietuvos šiuolaikinės muzikos scenoje balsų, kuriančių taip – nėra daug, ir tai yra vienas Silvijos Miliūnaitės-Bliūdžiuvienės muzikos išskirtinumų.

Apie programą „Iš tamsos į šviesą“ kalbėjomės su Silvija Miliūnaite-Bliūdžiuviene ir orkestro „Kremerata Baltica“ koncertmeisteriu, smuikininku Džeraldu Bidva.

Laidoje skamba ištraukos iš kūrinių: Koncerto smuikui ir styginių orkestrui, „Black Grass Town“, „Drive for Life“, „Iš tamsos į šviesą“.

Ved. Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinė laida, skirta lietuviškai šiuolaikinei muzikai. Čia svečiuojasi kūrėjai, formuojantys lietuviškos šiuolaikinės muzikos panoramą, atlikėjai, užsikrėtę šiuolaikinės muzikos virusu ir katalizuojantys lauko dinamiką. Čia atsiveria skirtingos kūrybinės kryptys, egzistuojančios, koegzistuojančios, dingstančios ir vėl atsirandančios. Laidoje iš užribių ištrūksta įdomiausi naujosios muzikos kūrėjai, atlikėjai ir procesai, pasigirsta skambesiai, kuriuos ne iškart lengva suprasti, bet į kuriuos norisi įsiklausyti. Laida transliuojama ketvirtadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Garso ekspedicija

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.