Homo cultus. Istoriko teritorija. Ilgieji viduramžiai: kodėl reikia atrasti šį pasaulį iš naujo?

Homo cultus. Istoriko teritorija. Ilgieji viduramžiai: kodėl reikia atrasti šį pasaulį iš naujo?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kokie svarbiausi įvykiai, reiškiniai, procesai sukūrė viduramžių pasaulį? Ką viduramžiai davė Europos civilizacijai idėjų, vertybių ir vaizdinių prasme? Kam reikalingas viduramžių pasaulis XXI amžiaus gyventojams? Kodėl šiandienos žmonėms patinka riterių kovos su kalavijais, virš viduramžinių pilių sukantys ratus drakonai, o taip pat įvairūs su magija susiję dalykai, apie kuriuos mums pasakoja populiarūs fantasy žanro romanai bei televizijos serialai? Ar tokios masinės kultūros produkcija padeda, o gal trukdo istorikams rūpinantis visuomenės edukacija, skleidžiant žinias apie viduramžių pasaulį ir jame gyvenusius žmones?

Kokios knygos, kokie autoriai galėtų tapti geriausiais palydovais mums šiandien susipažįstant su ilgaisiais viduramžiais?

Pokalbis su istoriku, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktorantu ir dėstytoju Andriumi Povilu Stepavičiumi.

Ved. Aurimas Švedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

“Istoriko teritorijoje” galima susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, “Istoriko teritorija” bus erdve, kurioje kalbėsis ne vien tik mokslininkai, bet patys įvairiausi žmonės, kuriems rūpi esminiai klausimai. Laida transliuojama trečiadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Istoriko teritorija

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.