Ryto allegro. Kaip per karantiną tapti draugiškiausiu muziejumi Europoje?

Ryto allegro

2021.05.11 07:05

Ryto allegro. Kaip per karantiną tapti draugiškiausiu muziejumi Europoje?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros puslapių dienos spaudoje apžvalga.

Po beveik pusmečio pertraukos tuščiose teatro salėse Klaipėdos jaunimo teatro dokumentinis spektaklis „Jūrinės šviesos“ – vienas pirmųjų darbų, Vilniuje parodytas žiūrovui. Ugnės Kačkauskaitės reportažas.

Rašytojos, menininkės Paulinos Pukytės komentaras apie kūrinius Vilniaus viešosioms erdvėms pagyvinti.

Šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“ pristato muzikinį filmą „NYMPHOLOGY“ – jame publikai pristatomi kūriniai atspindi platų temų spektrą – nuo moteriško geismo ir moters įvaizdžio reprezentacijos, iki gyvenimą formuojančio santykio su mama.

MO muziejus išrinktas svetingiausiu ir draugiškiausiu Europos muziejumi 2020-aisiais. Portimão muziejaus prizas skirtas, pabrėžiant MO muziejaus išskirtinį atsidavimą siekiant kultūrinio ir intelektinio prieinamumo. Kaip muziejų draugiškumo ir prieinamumo samprata keitėsi pasaulinei pandemijai sustingžius kultūrinį gyvenimą?

Klaipėdos menininkai ir kūrybinės industrijos pasigenda patalpų savo kūrybai ir mano, kad mieste trūksta kompleksinio požiūrio ir politinės valios spręsti įsisenėjusią kūrybinių patalpų stygiaus problemą.

„Klasikos koncertų salė“ – LRT KLASIKOS savaitės koncertus pristato vyresnioji muzikos redaktorė Rasa Murauskaitė.

Ved. Indrė Kaminckaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.