Homo cultus. Žmogus ir miestas. Visuomenės ir ekspertų dalyvavimas apsaugant želdynus

Homo cultus. Žmogus ir miestas. Visuomenės ir ekspertų dalyvavimas apsaugant želdynus

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kokybiški želdynai, puoselėjama žalia aplinka yra miestų tvarumo sąlyga, todėl dėmesys parkų ir skverų projektams bei želdinių išsaugojimo klausimams nuolat auga. Deja, miestų želdynų ir želdinių apsauga yra viena iš ryškių konfliktinių sričių Lietuvos miestuose. Visuomeninės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos, kurios steigiamos prie Lietuvos miestų savivaldybių administracijų, yra vienas iš būdų užtikrinti dialogą tarp suinteresuotos visuomenės ir viešą turtą (želdynus) administruojančių savivaldybių. Įdomu, kad tyrėjos Sh. Arnstein pilietinio dalyvavimo modelyje, kuris aprašo gyventojų įtraukimo į sprendimų priėmimą pakopas, gyventojų įtraukimas į įvairias komisijas laikomas visuomenės raminimo technika - tačiau tai yra aukštesnė pilietinio dalyvavimo pakopa nei tiesiog gyventojų informavimas. Kaip visuomeninių komisijų darbas prisideda prie kokybiškos žalios aplinkos užtikrinimo, su kokiais iššūkiais tenka susidurti? Šios laidos svečiai: dr. Dainius Labeckis, parkų tyrinėtojas, Visuomeninės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos (prie Vilniaus savivadybės administracijos) pirmininkas ir Milda Laužikaitė, menininkė, Visuomeninės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos sekretorė. Laidos vedėja miesto antropologė dr. Jekaterina Lavrinec.

Su visuomeninės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos protokolais galima susipažinti šiame puslapyje: https://komisija.saugokmedi.lt/

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Išlavintas, kultūringas, sąmoningas ir analitiškas žmogus – visos šios sąvokos telpa į laidos “Homo cultus” pavadinimo reikšmę. Laidos centre - žmogus ir miestas, kaip abu veikia vienas kito tapatybę, kaip keisčiasi ir transformuojasi šiais laikais? Laida transliuojama pirmadieniais 15:05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Žmogus ir miestas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.