Pasaulio 5. Krizė JAV-Meksikos pasienyje

Pasaulio 5

2021.05.09 12:10

Pasaulio 5. Krizė JAV-Meksikos pasienyje

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kovą JAV Meksikos pasienio tarnyba užregistravo daugiau nei 170 tūkst. tūkstančių sieną bandžiusių kirsti migrantų. Tai didžiausias per mėnesį užregistruotų žmonių skaičius per pastaruosius penkiolika metų, rodantis, kad padėtis Jungtinių Valstijų pietiniame pasienyje Joe Bideno administracijai tebėra didžiulis iššūkis.

Ir vis dėlto, nors administracija teigia dedanti pastangas suteikti geresnes sąlygas iš pietų atvykstantiems migrantams ir pabėgėliams, plečianti reikalingą infrastruktūrą, reikalingą pasirūpinti be tėvų priežiūros atvykstantiems vaikams, kritikai mano, kad situacijai pasiruošta nepakankamai ir prezidentą kaltina dvejonėmis.

Apie padėtį JAV-Meksikos pasienyje, migraciją ir tai, kaip ją paveikė pandemija pasakoja antropologė, Browno universiteto tyrėja Ieva Jusionytė ir Ohajo universiteto profesoriumi Jeffrey Cohenu.

Ved. Lukas Kivita

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Pasaulio 5“ – svarbiausių tarptautinių aktualijų analizė, kurioje klausimus užduodate ne tik mes, bet ir klausytojai. Įvykius aptariame penkiais pjūviais, kuriuos diktuoja LRT radijo klausytojai ir Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai. Atsakymų į jūsų klausimus padės ieškoti politologai, apžvalgininkai ir politikos formuotojai. Visa tai – kad geriau suprastumėte, kas diktuoja užsienio politikos darbotvarkę. Laida transliuojama sekmadieniais 12.10 val.

Kiti laidos epizodai

Pasaulio 5

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.