Laikas kultūrai. Vaidotas Žukas: sovietmečiu mano paveikslai buvo metami iš parodų

Laikas kultūrai

2021.05.09 10:05

Laikas kultūrai. Vaidotas Žukas: sovietmečiu mano paveikslai buvo metami iš parodų

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Net dvi tapytojo, grafiko, keramiko, parodų kuratoriaus Vaidoto Žuko parodos šiuo metu veikia Alantos dvaro galerijoje ir Siesikų pilyje, tačiau sovietmečiu menininko darbų dažnai neleisdavo eksponuoti. Apie šiandieninę kūrybą Alantoje, apie nepaklusnų meną ir neatskleistas istorijas - pokalbis su Vaidotu Žuku.

Manuel Vilas yra šiuolaikinės ispanų literatūros kūrėjas, ypatingai išgarsėjęs po unikalaus, autobiografinio romano „Ordesa“. Tai itin atviras, nekonformistinis, puikia literatūrine kalba parašytas romanas, kuriame vienodai ryškiai atskleidžiamas gyvenimo skausmas ir begalinis jo grožis. Apie rizikingą atvirumą kūryboje, apie istoriją ir Ispanijos šeimų paslaptis rašytoją Manuel Vilas kalbina poetė ir vertėja Dovilė Kuzminskaitė.

Ved. Jolanta Kryževičienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Paskutinę savaitės dieną atsigręžiame į besibaigiančią savaitę, akcentuodami ne įvykių kroniką, o ieškodami gilesnio požiūrio, kalbėdami apie įvykius ir naujus reiškinius, atskleisdami asmenybes, kurioms prabėgusi savaitė yra svarbi. Kalbame tiek apie meno įvykius (ir ne tik didžiuosiuose miestuose), tiek apie platesnes kultūros temas. Laida transliuojama sekmadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Laikas kultūrai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.