Pakeliui su klasika. Johanneso Brahmso muzika reikalauja dirigento profesinės ir meninės brandos

Pakeliui su klasika

2021.05.07 16:05

Pakeliui su klasika. Johanneso Brahmso muzika reikalauja dirigento profesinės ir meninės brandos

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūrinės žiniasklaidos misija: kodėl verta investuoti? Tokia tema rengiama diskusija Seime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Esminės mintys ir mūsų laidoje.

Lietuvos kultūros sostinė Neringa dešimčiai dienų keliasi į Vilnių, kur kvies plačiau susipažinti su „Kultūros salos“ projektu.

Tuo metu šiuo metu Neringoje tęsiamas kurorto miško architektūros ekskursijų ciklas.

LRT KLASIKA jungiasi prie Danijos radijo inicijuoto Europos transliuotojų sąjungos projekto tęsia ciklą „24 atvirukai: pasakojimai apie moteris kompozitores“. Šį kartą pasakojimas apie britų kompozitorę Elisabeth Maconchy.

Ką apie Johanneso Brahmso muziką ir kompozitoriaus asmenybę sako jo simfonijos? Kodėl jo pirmoji vadinama dar ir Beethoveno dešimtąja? Jų Brahmsas parašė keturias, kurias visas, minėdami vieno ryškiausių romantikų gimtadienį, atliks Italijos radijo simfoninis orkestras, ką transliuos LRT KLASIKA nuo 19val. O geram šios retrospektyvos pasiruošimui – maestro Modesto Pitrėno mintys apie kompozitorių rubrikoje „Be kaukių“.

Ved. Gabija Narušytė ir Giedrė Trapikaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.