Ryto allegro. Geriausia verstinė knyga, knyga apie gatvių susitikimus ir naujos knygos

Ryto allegro

2021.05.07 07:05

Ryto allegro. Geriausia verstinė knyga, knyga apie gatvių susitikimus ir naujos knygos

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Naujausio „7 meno dienos“ numerio apžvalga.

Meno ir mokslo laboratorija kviečia į premjerą – Vilniuje, Menų spaustuvėje Gediminas Rimeika pristatys spektaklį „Brilijant Advenčers“. Šiuo darbu G. Rimeika debiutuoja kaip MMLAB režisierius, o apskritai - tai jau antrasis jo režisūrinis darbas. Domisi Indrė Kaminckaitė

Eglės Baliutavičiūtės naujų knygų apžvalgoje – britų laidų apie gamtą kūrėjo Davido Attenborough pažintinė knyga suaugusiems „Gyvenimas mūsų planetoje. Mano liudijimas ir ateities vizija“ ir islandų rašytojo Andri Snær Magnason pasaka vyresniems vaikams ir jaunesniesiems paaugliams „Laiko skrynia“.

Lietuvos nacionalinis muziejus kviečia į moderniausią savo padalinį – naują kultūrinę erdvę Vilniuje – Istorijų namus, įsikūrusius Tado Kosciuškos gatvėje 3-iuoju numeriu pažymėtame pastate. Apie juos pasakoja muziejaus direktorė Rūta Kačkutė.

„Lietuvių kalba yra ne tik viena sunkiausių, tačiau taip pat ir viena turtingiausių kalbų, dėl kurios kovojome šimtmečius. Šiandien mūsų tikslas yra priminti mūsų kalbos grožį, pasitelkiant laisvosios kartos poetų tekstus,“ – teigia Vilniaus kolegijos Kultūrinės veiklos vadybos studijų programos studentai, kviečiantys į virtualų minėjimo renginį „Skaitome Lietuvai“.

Tęsiame projektą „Keturi milijonai“. JAV jau daugiau nei 30 metų gyvena menininkas Ray Bartkus - kūręs iliustracijas žymiausiems amerikiečių periodiniams leidiniams, tapantis, užsiimantis gatvės menu ir šviesos instaliacijomis. Giedrės Trapikaitės pokalbis su menininku apie tapatybės paieškas, lietuviškus sodus Vašingtone ir per pandemiją atidėtus ir pradėtus darbus.

Knygos meno konkurse knygų vaikams kategorijoje premija skirta knygos dailininkėms ir autorėms Monikai Vaicenavičienei ir Agnei Ulytei už plastišką teksto ir vaizdo pulsavimą bei išradingą istorijos faktų ir gatvių vardų susitikimą knygoje „Gatvių susitikimai“. Pokalbis su autorėmis.

Baigėsi „Metų verstinės knygos“ rinkimai. Šiuolaikinės gožinės literatūros ekspertų sudaryto penketuko apžvalga ir laimėtojo aptarimas.

Gegužės septintąją prieš 188 metus gimė vienas svarbiausių romantikų – kompozitorius Johanesas Brahmsas.

Ved. Austėja Kuskienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.