Homo cultus. Istoriko teritorija. Žmogus senovės civilizacijų istorijoje: dievų ir aplinkybių žaislas?

Homo cultus. Istoriko teritorija. Žmogus senovės civilizacijų istorijoje: dievų ir aplinkybių žaislas?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kodėl XXI amžiaus žmogui turėtų būti svarbu ne tik Didžioji Prancūzų revoliucija, Pirmasis ir Antrasis pasauliniai karai, Sovietų Sąjungos žlugimas, bet ir įvykiai, reiškiniai, procesai nutikę prieš tūkstančius metų, senovės civilizacijų istorijoje? Kam visos šios tolimos istorijos gali mums būti reikalingos šiandien?

Praeities tyrinėtojai yra suformulavę taisyklę: iki Naujųjų ir ypač Naujausiųjų laikų žmonijos istoriją lemdavo neskaitlingas būrelis žmonių – vienetai, dešimtys, retsykiais šimtai. Kada ir kokiems žmonėms senaisiais laikais pavykdavo paneigti šią taisyklę ir tapti istorijos išrinktaisiais?

Kuo svarbi Aleksandro Makedoniečio asmenybė senųjų civilizacijų ir pasaulio istorijai? Kodėl šis karvedys istorikų vadinamas daugiaveidžių didvyriu, kuriam priklauso keturių pasaulių karūnos? Ar Aleksandrui Makedoniečiui pavyko įgyvendinti jo gyvenimo siekius? Ar šis žmogus išsilaisvino iš dievų ir aplinkybių rezgamų spąstų?

Pokalbis su istoriku, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto docentu Eugenijumi Saviščevu.

Ved. Aurimas Švedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

“Istoriko teritorijoje” galima susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, “Istoriko teritorija” bus erdve, kurioje kalbėsis ne vien tik mokslininkai, bet patys įvairiausi žmonės, kuriems rūpi esminiai klausimai. Laida transliuojama trečiadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Istoriko teritorija

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.