Ryto allegro. Kaip menininkai Lukiškių kalėjimą pavers savo kūrybos namais?

Ryto allegro

2021.05.05 07:05

Ryto allegro. Kaip menininkai Lukiškių kalėjimą pavers savo kūrybos namais?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros puslapių spaudoje apžvalga.

Į muzikinį projektą „Smiltys. Sminga. Smilgom” susibūrę trys uostamiesčio menininkai – Irena Upė, Kristijonas Lučinskas ir Donatas Bielkauskas – siekia atspindėti Klaipėdos miesto identitetą, etninio ir šiuolaikinio meno raiškos būdų sintezę.

Teatro ir kino kritikė Laura Šimkutė apžvelgia Nacionalinių Lietuvos kino apdovanojimų Metų geriausio animacinio filmo kategorijoje besirungiančius filmus: Kristinos Buožytės „Angelų takais“, Igno Meilūno „Matildą ir atsarginę galvą“, Roberto Neveckos „Sniego pastogę“ bei Skirmantos Jakaitės „Žonglierių“.

„Kalbos rytas“: apie kinų kalbos populiarumą Lietuvos universitetuose ir vaikus, kiniškai besimokančius drauge su tėvais, pasakoja Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto lektorė Onutė Jankauskaitė.

Šimtai menininkų atsiliepė į atvirą kvietimą „Lukiškių kalėjime 2.0“ įkurti savo kūrybos namus, studijas ir dirbtuves. Laukiant viešo rezidentų pristatymo, domimės, kaip ketinama įveiklinti komplekso infrastruktūrą ir derinti novatoriškumą bei kultūrinę veiklą su unikalia komplekso istorija.

Šiuolaikinio lietuviško dizaino objektų paroda „Post Sakralus“ atskleidžia šalies dizaino sceną šiandien bei individualias dizainerių praktikas: parodo, kokiuose realiuose ir fikciniuose pasauliuose gyvenant gimė dizaino kūriniai, klausia, kuo šiandien tiki dizaineris.

Muzikinis David`o Lang`o fikcinio kompozitoriaus portretas ir postmoderni įviairių žanrų ir stilių žaismė 2015 m. Paolo Sorentino filme „Jaunystė“.

Ved. Indrė Kaminckaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.