Pakeliui su klasika. Kompozitorius Algirdas Martinaitis: dar vaikystėje pradėjau mintijimus apie gamtą

Pakeliui su klasika

2021.05.04 16:05

Pakeliui su klasika. Kompozitorius Algirdas Martinaitis: dar vaikystėje pradėjau mintijimus apie gamtą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas aktorius Vytautas Rumšas: po šito nokdauno, jei ne nokauto, teatras turėtų sustoti ir gerai pamąstyti, apie ką šiandien reikia kalbėti su žmogumi.

Koncertas du kartus nukeltas, programa sutrumpinta, bet seserys Rasa ir Eglė Vosyliūtės neslepia džiaugsmo – trečiadienį Nacionalinėje filharmonijoje įvyks koncertas „REveransas Beethovenui“. Išvakarėse ir užsukome į smuikininkės Rasos ir pianistės Eglės Vosyliūčių repeticiją.

Ievos Buinevičiūtės pasakojimas apie režisieriaus Paolo Sorentino kuriamą fikcinio kompozitoriaus portretą filme „Jaunystė“, kurio muziką kūrė vienas ryškiausių šių dienų muzikos autorių – Davidas Langas.

Gamtos garsų kupina kompozitoriaus Algirdo Martinaičio kūryba įkvepia paukščių balsus išgirsti ne tik gamtoje, bet ir jo muzikoje. Apie gamtos garsus partitūroje, kūrybinius atradimus ir neišvengiamybę menininkui ieškoti įkvėpimo gamtoje – kalbamės su kompozitoriumi, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu Algirdu Martinaičiu rubrikoje „Be kaukių“ׅ

Ved. Gabija Narušytė ir Jolanta Kryževičienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.