Pilno metro. (E)migracija, žmogaus ir gyvūno santykis bei duoklė kino mokytojams – geriausi dokumentikos darbai

Pilno metro

2021.05.04 11:05

Pilno metro. (E)migracija, žmogaus ir gyvūno santykis bei duoklė kino mokytojams – geriausi dokumentikos darbai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Artėjant Nacionaliniams kino apdovanojimams, laida „Pilno metro“ pristato nominuotuosius filmus. Apdovanojimų metu šalies kino meno kūrėjai bus įvertinti už dvejų – 2019 ir 2020 – metų nuopelnus. Metų geriausio ilgametražio dokumentinio filmo kategorijoje nominuoti: Audriaus Stonio ir Kristines Briedės „Laiko tiltai“, Aistės Žegulytės „Animus Animalis (Istorija apie žmones, žvėris ir daiktus)“, Rugilės Barzdžiukaitės „Rūgštus miškas“, Ramunės Rakauskaitės „Kelionės namo“ ir Arturo Jevdokimovo „Second hand“. Apie filmų temas, inspiracijas bei procesus pasakoja filmų kūrėjai.

„Animaciniai filmai dažnu atveju būna žanras, patenkantis į tam tikrą dėmesio paribę – kažkas lyg ir girdėjo, kažkas gal net pamatė, bet diskusija neužsimezgė, nes tų pamačiusių ir išgirdusių buvo per mažai. O pamatyti ir kalbėti tikrai yra apie ką. Ir įdomiausius keturis pastarųjų metų darbus atrinko Nacionalinių Lietuvos kino apdovanojimų organizatoriai bei suguldė į atskirą kategoriją,“ – teatro ir kino kritikė Laura Šimkutė apžvelgia Metų geriausio animacinio filmo kategorijoje besirungiančius filmus: Kristinos Buožytės „Angelų takais“, Igno Meilūno „Matildą ir atsarginę galvą“, Roberto Neveckos „Sniego pastogę“ bei Skirmantos Jakaitės „Žonglierių“.

Ved. Austėja Kuskienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai laida apie kiną Lietuvoje: sėkmingai kuriamus naujus filmus, nuolat tobulėjančius ir tarptautinių festivalių pastebimus kūrėjus, naujus užsienio projektus, atrandančius mūsų šalį. Taip pat neliks pamirštos ir kino sąsajos su kitomis kultūros sritimis: turizmu, architektūra, istorija, kalba bei jautriomis socialinių grupių temomis. Praskleiskime paslaptingo kino meno uždangą ir leiskime klausytojams pasijusti „kinomanų“ bendruomenės dalimi. Laida transliuojama antradieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pilno metro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.