Pakeliui su klasika. Buvusi kultūros atašė JK ir naujoji „Istorijos namų“ vadovė Kostikovaitė: kultūra kaip svarbiausia jungtis gyvenime

Pakeliui su klasika

2021.05.03 16:05

Pakeliui su klasika. Buvusi kultūros atašė JK ir naujoji „Istorijos namų“ vadovė Kostikovaitė: kultūra kaip svarbiausia jungtis gyvenime

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Utenos Antano ir Motiejaus Miškinių viešosios bibliotekos galerijoje beveik visą gegužės mėnesį, veiks Respublikinė Lietuvos neįgaliųjų fotomėgėjų paroda „Talačkoniai 2019“. Apie ją kalbame su Utenos rajono neįgaliųjų draugijos vadove Sandra Ragaišyte.

Savaitgalį veiklą atnaujinęs Palangos Gintaro muziejus sulaukė nemenko lankytojų susidomėjimo. Laikantis ribojimų, per dvi savaitgalio dienas muziejų aplankė beveik pusė tūkstančio žmonių. Kokiomis nuotaikomis gyvena atsinaujinęs ir duris atvėręs muziejus, kalbame su parodų kuratore Regina Makauskiene.

Stabtelėjusi praėjusią vasarą, „Nacionalinė ekspedicija“ pratęsė kelionę šį balandį. Komanda apsilankė Rumunijoje, Kroatijoje ir Serbijoje, taip baigdama ekspediciją Dunojumi. Patirtimis iš kelionės dalijasi gamtininkas, fotografas, prozininkas Selemonas Paltanavičius, istorikė Luka Sinevičienė, laidų vedėjas, rašytojas Robertas Petrauskas ir restoranų vadovas, Lietuvos someljė asociacijos prezidentas Arminas Darasevičius.

Buvusi Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Justė Kostikovaitė, po 12 metų klajonių po pasaulį, sparnus nuleido Lietuvoje. Ji imasi vadovauti Lietuvos nacionalinio muziejaus „Istorijų namams“. Apie naują veiklą, Lietuvos kultūros reprezentavimo užsienyje iųųūkius kalbamės rubrikoje „Be kaukių“.

Ved. Gerūta Griniūtė ir Marius Eidukonis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.