Ryto garsai. Padaugėjo žmonių, teigiamai vertinančių ugniagesių darbą

Ryto garsai

2021.05.04 06:30

Ryto garsai. Padaugėjo žmonių, teigiamai vertinančių ugniagesių darbą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Nyderlanduose įsikūręs Keukenhofo parkas dėl tulpių garsus visame pasaulyje. Kiekvieną pavasarį čia pražysta milijonai įvairiaspalvių žiedų, tačiau dėl pandemijos jau antrus metus iš eilės Nyderlandų pasididžiavimu vadinamas parkas lankytojų priimti negali. Daugiau pasakoja Ieva Balsiūnaitė.

Likus dviems savaitėms iki „Eurovizijos“ keičiasi ne tik prognozės, kas galėtų laimėti šių metų konkursą, bet ir dalyvaujančių šalių skaičius. Anksčiau į „Euroviziją“ planavusi vykti Australijos atstovė pasirodys nuotoliniu būdu. Renginio organizatoriai nusprendė, kad gyvai konkursą galės stebėti pusketvirto tūkstančio neigiamą koronaviruso testą pateikusių žiūrovų. Išsamiau pasakoja Rūta Nikitinaitė.

Estijoje vaistines pasiekė nosies purškalas...nuo koronaviruso. Tai šalies mokslininkų sukurtas produktas, kurio, kaip teigiama, pasipurškus į nosį, užsikrėtimo tikimybė maždaug keturioms valandoms sumažinama iki minimumo. Specialistai pabrėžia – tai nėra vaistas nuo koronaviruso, tai eksperimentinis preparatas, labiau skirtas prevencijai. Tačiau vienas iš preparatą kūrusių mokslininkų Sanderis Piskopas LRT Radijui džiaugėsi didžiuliu estų susidomėjimu.

Gyventojų vakcinavimo centrai stokoja savanorių. Lietuvos Raudonojo kryžiaus generalinė sekretorė Kristina Meidė ir Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ direktorė Guoda Ropaitė-Beigė.

Lietuvoje tik apie trečdalis negalią turinčių žmonių turi darbą. Ekspertai sako, kad žymiai daugiau jų galėtų dirbti, prisidėti prie visuomenės gerovės ir patys jaustis oriai, jei sulauktų reikiamos pagalbos. Vienas iš galimų sprendimų Lietuvai – platesnis įdarbinimo tarpininkų tinklas. Kokių rezultatų ieškantiesiems darbo ir Lietuvos įmonėms jau padėjo pasiekti šie individualią pagalbą įsidarbinant teikiantys specialistai?

Šiandien švento Florijono – Ugniagesių diena. Mūsų pašnekovas – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius, vidaus tarnybos generolas Saulius Greičius.

Visuomenė aktyviai teikė pasiūlymus dėl 2 mlrd. eurų fondo, skirto ekonomikos atgaivinimui. Organizacijos, švietimo įstaigos ir pavieniai žmonės siūlė, ką reiktų finansuoti iš šio programos. Tačiau ar bus spėta atsižvelgti į pasiūlymus, domėjosi Marius Jokūbaitis.

Socialinės aktualijos su Socialinės apsaugos ir darbo ministre Monika Navickiene.

Lietuvos piliečiai randa būdų nuo koronaviruso pasiskiepyti užsienyje. Vienas iš tokių – keliautojas Vytautas Mikaitis. Tačiau jis nuogąstauja, kad grįžęs į Lietuvą turės privalomai testuotis ir saviizoliuotis, nes skiepijosi ne Europos Sąjungos šalyje. Ar legalu skiepytis užsienyje, domėjosi Daumantas Butkus.

Ved. Rūta Kupetytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.