Ryto allegro. Lietuvos kinematografininkų sąjunga švenčia 90-metį

Ryto allegro

2021.05.04 07:05

Ryto allegro. Lietuvos kinematografininkų sąjunga švenčia 90-metį

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Naujausių publikacijų kultūros tema apžvalga.

Anykščiuose įsikūręs Angelų muziejus-Sakralinio meno centras atsinaujino sava ekspozicija ir naujais eksponatais. Tuo jau įsitikino kolegė Alma Valantinienė.

Rašytojos Giedrės Kazlauskaitės komentaras apie kūrybos įdarbinimo negalimybę.

„Prospekto“ galerijoje veikianti paroda „Kolekcijos. Nuo tipologinio tyrimo iki manijos kaupti“ sumanyta kaip vieno iš kertinių fotografijos principų – tipologiško objekto dokumentavimo – analizė ir jos atspindys lietuviškame vizualios kultūros kontekste. Pasakoja Karina Metrikytė.

Kinematografininkų sąjunga mini 90-metį. Pokalbis su sąjungos pirmininku Arūnu Mateliu apie kintantį sąjungos vaidmenį, poreikį atsinaujinti bei stiprėjančią Lietuvos kino bendruomenę.

„Klasikos koncertų sales“ apžvelgia LRT KLASIKOS vyresnioji muzikos redaktorė Rasa Murauskaitė.

„Metų verstinės knygos“ rinkimai: į šiuolaikinės gožinės literatūros ekspertų penketuką pateko Richard Powers knyga „Medžių istorija“ („Alma littera“), iš anglų kalbos vertė Ieva Venskevičiūtė. Knygos vertėją kalbina literatūrologė Inga Mitunevičiūtė.

Ved. Austėja Kuskienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.