Pasaulio 5. „Konfrontacija perauga į naują lygį“ – apie įtampas Vakarų ir Rusijos santykiuose

Pasaulio 5

2021.05.02 12:10

Pasaulio 5. „Konfrontacija perauga į naują lygį“ – apie įtampas Vakarų ir Rusijos santykiuose

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Rusijos ir Vakarų santykiai ir vėl naujose žemumose. Įtampa išaugo Čekijos saugumo tarnybai paskelbus, kad dėl 2014 m. metų amunicijos sandėlyje nugriaudėjusių sprogimų atsakingi du Rusijos karinės žvalgybos GRU karininkai.

Pasirodžius šiai informacijai, Čekijos vyriausybės sprendimu iš šalies išsiųsti aštuoniolika šnipinėjimu įtariamų Rusijos diplomatų. Netrukus diplomatų išsiuntimu su čekais solidarizavosi ir kitos Rytų Europos šalys: Slovakija, Baltijos šalys, Rumunija ir Bulgarija. Kaip žinia, Rusija atsakė tuo pačiu. Visa tai tik prisideda prie jau ir taip įtemptų Europos Sąjungos, o kartu ir visų Vakarų santykių su Vladimiro Putino režimu. Kiek žemai jie dar gali ristis?

Pašnekovai: čekų analitinio centro „Association for International Affairs“ tyrėjas Pavelas Havličekas ir VU TSPMI dėstytojas dr. Laurynas Jonavičius.

Ved. Lukas Kivita

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Pasaulio 5“ – svarbiausių tarptautinių aktualijų analizė, kurioje klausimus užduodate ne tik mes, bet ir klausytojai. Įvykius aptariame penkiais pjūviais, kuriuos diktuoja LRT radijo klausytojai ir Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai. Atsakymų į jūsų klausimus padės ieškoti politologai, apžvalgininkai ir politikos formuotojai. Visa tai – kad geriau suprastumėte, kas diktuoja užsienio politikos darbotvarkę. Laida transliuojama sekmadieniais 12.10 val.

Kiti laidos epizodai

Pasaulio 5

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.