Kultūros savaitė. Džiazo muzikantas Arnas Mikalkėnas, medijų meno retrospektyva, Sruogos Kaune ir medinių namų problematika

Kultūros savaitė

2021.05.01 09:05

Kultūros savaitė. Džiazo muzikantas Arnas Mikalkėnas, medijų meno retrospektyva, Sruogos Kaune ir medinių namų problematika

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Nacionalinėje dailės galerijoje veikia medijų meno paroda „Laikmenos“. Apie šio meno genezę ir raidą pasakoja kuratorius Jurij Dobriakov.

Dar neveikiantis Medinės miesto architektūros muziejus Vilniuje išleido praktišką Žvėryno medinių namų katalogą. Pažintis su muziejaus vadove Donata Armakauskaite.

Kitas medinis laidos akcentas – rašytojo Balio Sruogos namas Kaune, į Žaliakalnį traukiniu atvežtas iš Žemaitijos.

Rašytojos Giedrės Kazlauskaitės komentaras apie kūrybos įdarbinimo negalimybę.

Pasaulio kultūros apžvalgoje – du muziejai. Pirmasis Šveicarijoje užtvindytas žaliu vandeniu ir lankytojus kviečia giliai patirčiai po daugiau nei metų tylos, antrasis JAV, Ričmonde atsisako mokamos narystės ir siekia bendruomenių įtraukimo.

Džiazo muzikantas ir pedagogas, vienas Džiazo akademijos Kaune įkūrėjų Arnas Mikalkėnas svarsto, kas svarbiau – individualumas ar muzika. Tarptautinė džiazo diena tapo tik pretekstu pokalbiui apie buvimo grupėje poreikį, protesto išraišką kūryboje ir visiškai naujas karantino metu atrastas erdves idėjoms.

Ved. Kotryna Lingienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.