Ryto allegro. Ar pasaulyje prigijo Tarptautinė džiazo diena?

Ryto allegro

2021.04.30 07:05

Ryto allegro. Ar pasaulyje prigijo Tarptautinė džiazo diena?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūrinės spaudos apžvalga

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos kultūros projektų vadovas Gintautas Jazdauskas įvertintas geriausiu jaunojo bibliotekininko vardu. Už iniciatyvas, skatinančias bibliotekos teikiamų paslaugų įvairovę apdovanotas bibliotekininkas pasakoja, kad bibliotekos jau seniai nebėra tik knygų išdavimo vieta. Jos modernėja, taiko naujausias technologijas. Tačiau pati bibliotekininko profesija nyksta.

Donato Puslio parengtoje apžvalgoje dvi knygos, pretenduojančios į geriausios 2020 metų verstinės šiuolaikinės grožinės literatūros knygos apdovanojimą – Grahamo Swifto romanas „Regimybės“ ir Wieslawo Mysliwskio „Adatos ąsa“, kurias sieja pastanga apmąstyti, kaip istorija formuoja žmonių likimus ir ko žmonės ieško savo gyvenimo istorijose.

Kino komunikacijos specialistė Karolina Bieliauskaitė pasakoja apie serialą „Palikimas“ („Succession“).

Balandžio 30-ąją pasaulis dešimtąjį kartą minės Tarptautinę džiazo dieną. UNESCO 2011 m. pradėta iniciatyva jau tapo gražia tradicija, suburiančia margą džiazo bendruomenę – muzikos kūrėjus ir atlikėjus, džiazo mėgėjus. Paminėti šią dieną kvies LRT KLASIKOS radijo programa, penktadienio vidurdienį kviečianti klausytis išskirtinės transliacijos iš Kauno.

Cikle „4 milijonai“ - knygų vaikams autorė ir iliustruotoja Elena Selena jau šeštus metus gyvena Paryžiuje. Ten studijuoja scenografijos magistrantūroje ir kuria erdvines knygas vaikams, kurias leidžia viena didžiausių prancūzų ir užsienio grožinės literatūros leidyklų Gallimard, turinti knygynus Prancūzijoje, Kanadoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Meksikoje.

Kodėl iki šiol Vilniuje nėra paminklo Lietuvos Prezidentui A. Smetonai ir kokios aplinkybės lėmė, kad viešai kvestionuojami įvykusio konkurso dėl A. Smetonos įamžinimo rezultatai?

Ved. Ugnė Kačkauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.