Ryto allegro. Kaip gyvena pandemijos paveikta šokio bendruomenė?

Ryto allegro

2021.04.29 07:05

Ryto allegro. Kaip gyvena pandemijos paveikta šokio bendruomenė?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Naujausio „7 meno dienos“ numerio apžvalga.

Prieš septyniasdešimt metų JAV išeivijos poetų sąjūdis išleido antologiją „Žemė“. Kuo ypatingi lietuvių literatūroje žemininkai ir kuo iš jų išsiskiria vienas – Henrikas Nagys, kurio šimtąją gimimo sukaktį minėjome pernai, pasakoja Maironio lietuvių literatūros muziejaus Išeivių rašytojų skyriaus vedėja Virginija Paplauskienė. Muziejų aplankė Kotryna Lingienė.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalga.

Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija (NKIKIA), Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA, Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) ir Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija (LŽKA) LR Vyriausybei ir Seimui įteikė prašymą įtraukti socialinius partnerius ir nevyriausybinį sektorių į Lietuvos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo 2021-2026 metais plano „Naujos kartos Lietuva” rengimą. Ko pasigenda kultūros sektoriaus atstovai?.

Kokie autorių teisių pažeidimai Lietuvoje dažniausi? Kodėl vis dar sunku įsisamoninti piratavimo ir atsitiktinio vaizų naudojimo neteisėtumą? Paminėjus Pasaulinę intelektinės nuosavybės ir Pasaulinę autorių teisių dienas – pokalbis su asociacijos LATGA direktore Laura Baškevičiene.

Balandžio 29-oji – Tarptautinė šokio diena. Kaip gyvena pandemijos paveikta šokio bendruomenė? Kokių sprendimų ir išeičių ieškojo šokėjai? Kokios temos jiems akualios šiandien? Pokalbis su Šiuolaikinio šokio asociacijos pirmininke Agniete Lisičkinaite.

„Metų verstinės knygos“ rinkimai: į šiuolaikinės gožinės literatūros ekspertų penketuką pateko Graham Swift knyga „Regimybės“ („Baltų lankų“ leidyba), iš anglų kalbos vertė Rasa Drazdauskienė. Knygos vertėją kalbina literatūros kritikas, vertėjas Laimantas Jonušys.

Ved. Austėja Kuskienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.