Homo cultus. Istoriko teritorija. Poetas ir istorija

Homo cultus. Istoriko teritorija. Poetas ir istorija

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Ar poezija privalo turėti sąlytį su istorija, o gal jai derėtų kaip įmanoma tokio sąlyčio vengti? Kaip lietuvių poetai dažniausiai sprendžia šią dilemą? Kaip poetai mąsto apie istoriją?

Ar poetų keliami klausimai ir atsakymų į pastaruosius klausimus paieškos skiriasi nuo mūzos Klėjos tarnų darbo? O gal šiuo atveju svarbiau yra ne poetų gebėjimas kitaip interpretuoti, bet jų mokėjimas kitokiu būdu kalbėti apie istoriją?

Kokiomis aplinkybėmis buvo parašytas Czesławo Miłoszo „Poetinis traktatas“? Šis kūrinys kalba apie didžiąsias istorijos dramas XX amžiuje iš eschatologinės perspektyvos, todėl prasminga pasvarstyti klausimą – aspektais šis Cz. Miłoszo tekstas gali būti svarbus mums, XXI amžiaus gyventojams?

Pokalbis su poetu, kultūros istorijos tyrinėtoju, Cz. Miłoszo „Poetinio traktato“ vertėju profesoriumi Tomu Venclova

Ved. Aurimas Švedas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

“Istoriko teritorijoje” galima susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, “Istoriko teritorija” bus erdve, kurioje kalbėsis ne vien tik mokslininkai, bet patys įvairiausi žmonės, kuriems rūpi esminiai klausimai. Laida transliuojama trečiadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Istoriko teritorija

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.