Ryto allegro. Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė: kaip šalies bibliotekos prisitaikė prie naujos realybės?

Ryto allegro

2021.04.28 07:05

Ryto allegro. Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė: kaip šalies bibliotekos prisitaikė prie naujos realybės?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros puslapių dienos spaudoje apžvalga.

Istoriją apie jaunojo žydų kilmės dailininko išgyvenimus nacistinės Vokietijos okupuotame Vilniuje pasakoja naujas maršrutas – pažintinis turas „Samuelio Bako kelias“.

Rubrikoje „Kalbos rytas“ – apie pirmąjį knygų piratą Lietuvoje, jo gebėjimą pasinaudoti turimais ryšiais Lenkijoje ir profesionalo indėlį į mūsų šalies leidybą.

Prasideda 4-oji Kauno tarptautinė grafikos bienalė „Šviesos prigimtis“. Šiemet ji akcentuoja grafiką kaip hibridinę meno kryptį ir į grafikos meno kūrinį siūlo žvelgti kaip į šiuolaikinėmis medijomis papildytą, socialines aktualijas reflektuojančią kūrybą.

Šiemet jau 21-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės šūkis – „Nauja realybė – naujos formos“. Kaip šį, laikmečio aktualijas atliepiantį šūkį pateisina visoje šalyje specialų vyksmą organizuojančios bibliotekos? Reportažai iš Vilniaus rajono, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Anykščių bibliotekų.

„Nacionalinė ekspedicija“ lankosi Serbijoje, Novi Sade, kuris šiais metais paskelbtas Europos kultūros sostine. Nors dalis programos renginių vyksta, dauguma jų dėl pandemijos nukelta į 2022-uosius, kuomet Novi Sadas Europos kultūros sostinės titulu dalysis su Kaunu. Tiesiogiai iš Serbijos – „Nacionalinės ekspedijos“ dalyvė Gerūta Griniūtė.

Ievos Buinevičiūtės pasakojimas apie muzikinius filmų kūrėjų talentus talentus.

Ved. Indrė Kaminckaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.