Savo galva. Jekaterina Lavrinec: kritinis mąstymas ir miestas. Greitame ar lėtame mieste jūs gyvenate ir kaip miestas įtakoja jūsų mąstymą?

Savo galva

2021.08.03 21:05

Savo galva. Jekaterina Lavrinec: kritinis mąstymas ir miestas. Greitame ar lėtame mieste jūs gyvenate ir kaip miestas įtakoja jūsų mąstymą?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Pokalbis apie tai, kaip mąstyti „savo galva” ir naujomis akimis pamatyti savo miestą. Ar jūsų miestas skatina jus mąstyti kritiškai? Kokias mąstymo klaidas mes dažniausiai darome mąstydami apie savo gyvenamą aplinką? Kas dar be mūsų gyvena mieste? Kokius privalumus turime Lietuvos miestuose palyginus su užsienio miestais? Kodėl mieste jaučiamės vieniši? Kaip keičiasi miestas pandemijos metu? Kokie pavyzdžiai ir istorijos iliustruoja, kaip kultūra ir miestiečių iniciatyvos gali keisti ar įtakoti miesto vystymąsi? Apie tai, kaip kurti negriaunant, kodėl miestui svarbūs ežiukai ir kaip LEDiniai žibintai vos neišnaikinio jonvabalių populiacijos viename Suomijos mieste pokalbis su miesto tyrėja, bendruomeninių iniciatyvų kuratore, miesto žaidimų ir tyrimų laboratorijos Laimikis.lt įkūrėja dr. Jekaterina Lavrinec.

Tinklalaidę veda dramaturgas, režisierius ir aktorius – Justas Tertelis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tinklalaidė „Savo galva“ skirta ne filosofijos mąstytojams, bet kiekvieną dieną praktiškai, agumentuotai ir racionaliai dirbantiems, besimokantiems, kuriantiems ir sprendžiantiems. Mėgstantiems į reiškinius pažvelgti iš skirtingų perspektyvų, ir paklausti savęs: „Ar tikrai, tai ką aš girdžiu, matau, skaitau yra tiesa? Iš ko aš sprendžiu, kad tai – tiesa?“ Įvairių sričių ekspertų, profesionalų savo laidoje klausime ne tik „ką“ jie galvoja, bet ir „kaip” jie galvoja apie vieną ar kitą reiškinį. Naujus tinklalaidės epizodus galite išgirsti kas antrą trečiadienį.Tinklalaidė parengta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.

Kiti laidos epizodai

Savo galva

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.