Radijo byla. Nuotolinis darbas esant užsienyje. Teisiniai „vakcinacijos paso” įgyvendinimo iššūkiai

Radijo byla

2021.04.27 14:05

Radijo byla. Nuotolinis darbas esant užsienyje. Teisiniai „vakcinacijos paso” įgyvendinimo iššūkiai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Keletas Lietuvos įmonių jau siūlo oficialias „darbostogas“ arba galimybę dirbti per nuotolį iš užsienio šalių. Kol kas atsakingos institucijos neturi konkrečių ir lengvai pritaikomų atsakymų, kaip reikėtų tiksliai organizuoti, aprašyti ir užtikrinti nuotolinio darbo tvarką. Ar darbas iš bet kurios vietovės mėnesiui ar metams taps įprasta praktika? Kaip dėl tokios galimybės susitarti ir kaip ją įteisinti?

Kokia tvarka galioja įdarbinant užsienio piliečius ir kas žinotina darbdaviui, ketinančiam samdyti žmones iš trečiųjų šalių sezoniniam darbui?

Teisiniai vadinamojo „vakcinacijos paso“ įgyvendinimo iššūkiai.

Draudimo rūkyti daugiabučių balkonuose reguliavimo ypatumai. Pasirodo, galima ne tik uždrausti rūkyti daugiabutyje, bet ir tokį draudimą atšaukti.

Laidoje dalyvauja: Personalo valdymo profesionalų asociacijos valdybos pirmininkas, Advokatų kontoros Ellex Valiūnas darbo teisės advokatas Rimantas Stanevičius, Valstybinės darbo inspekcijos Darbo teisės skyriaus vedėjas Šarūnas Orlavičius, Vilniaus universiteto Teisės klinikos konsultantas Karolis Barkauskas, bendrovės „Teisės riba“ vadovaujanti teisininkė Kristina Cipkuvienė

Ved. Artūras Matusas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Kaip elgtis gavus pirmąjį šaukimą į teismą arba antstolio raginimą? Ką derėtų žinoti apie pirkimo pardavimo sutartis, savo teises susidūrus su pareigūnais ar kelią tvora užtvėrusiu kaimynu? Teisininkų patarimai pačiose įvairiausiose gyvenimiškose situacijose. Laida transliuojama antradieniais 14.05 val.

Kiti laidos epizodai

Radijo byla

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.