Ryto allegro. Kaip padidinti Lietuvos kultūros įtaką tarptautiniame kontekste?

Ryto allegro

2021.04.27 07:05

Ryto allegro. Kaip padidinti Lietuvos kultūros įtaką tarptautiniame kontekste?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros žurnalo „Kultūros barai“ apžvalga.

Istorijos mokytojo eksperto Domo Boguševičiaus komentaras apie tai, kaip programuosime mokinius istorijai.

Klaipėdos jaunimo teatras susitikimą su žiūrovais po ilgos pertraukos pradeda gastrolėmis Vilniuje. Uostamiesčio jaunimiečiai Menų spaustuvėje balandžio 27 - 28 dienomis sostinės žiūrovams rodys spektaklį-koncertą „Graži ir ta galinga“. Pokalbis apie atsiveriančias teatro duris, aktorių nuotaikas ir artimiausius teatro planus su Klaipėdos jaunimo teatro vadovu Tomu Jankausku ir aktore Asta Zacharovaite.

Jau daugiau, kaip mėnuo, kai šalies muziejai ir galerijos atvėrė lankytojams duris. Šis sprendimas esą pasiteisino, nors lankytojų eilėmis šios kultūros įstaigos pasigirti negali. Pastebima, kad žmonės pradėjo taupyti kultūros sąskaita. Todėl muziejams tenka karpyti išlaidas.

Pagal Amerikoje atliktus reitingus, kuriuos atliekant bendradarbiavo Pensilvanijos universitetas ir viena iš aukščiausiai vertinamų verslo mokyklų The Wharton School, Lietuva pagal kultūros įtaką tarptautiniame kontekste - paskutinė. Kaip padidinti Lietuvos kultūros įtaką tarptautiniame kontekste?

Gegužės pradžioje vilniečius ir miesto svečius pasitiks nauja vieno kūrinio galerija-langas „Apiece“. Pirmoji tokio pobūdžio ekspozicinė erdvė Lietuvoje įsikurs Naujamiestyje ir kvies smalsuolius grožėtis meno kūriniais ir objektais 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę.

Klasikos koncertų salė.

Ved. Ugnė Kačkauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.