Pakeliui su klasika. Kieno batutai paklūsta dirigentas Robertas Šervenikas?

Pakeliui su klasika

2021.04.26 16:05

Pakeliui su klasika. Kieno batutai paklūsta dirigentas Robertas Šervenikas?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Vytauto Didžiojo karo muziejuje Kaune šiandien pristatyta ir iki birželio 10 d. bus eksponuojama partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago skulptūra, kurią sukūrė skulptorius Gintautas Lukošaitis. Apie skulptūros sukūrimą ir idėją kalbame su skulptoriumi ir Merkinės krašto muziejaus direktoriumi Mindaugu Černiausku

Naujasis „Tarmynas“ leis visiems prisidėti prie tarmių išsaugojimo ir tyrimų. Apie projektą pasakoja idėjos autorė, prof. dr. Danguolė Mikulėnienė.

Penktadienį baigėsi ciklas „Koncertas vienam“ – devyni ryškiausių Lietuvos operos solistų koncertai, kurių salėje klausėsi po vieną klausytoją, o radijo bangomis ir internetu – tūkstančiai. Mintimis pasibaigus vienam ambicingiausių LRT KLASIKOS projektų dalijasi LRT KLASIKOS vadovas ir „Koncerto vienam“ idėjos autorius Julijus Grickevičius.

Ilgai buvo svarstoma, kas perims Kauno valstybinio choro meno vadovo misiją, o prieš kurį laiką paaiškėjo, kad šių pareigų imsis žymus šalies dirigentas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Robertas Šervenikas. Šįkart jis svečiuojasi rubrikoje „Be kaukių“, kur ne tik papasakos apie naują karjeros puslapį, bet ir dalinsis dirigento specialybės paslaptimis, įdomiausiais savo karjeros epizodais ir pomėgiais, kurie pripildo jo kasdienybę, kai batuta padedama į šoną.

Ved. Rasa Murauskaitė ir Marius Eidukonis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.